Onko sinulla gurua/opettajaa jonka oppeja seuraat?
Kommentit (9)
Tunnen pariskuntia joissa mies on jostakin noista mainitsemistani maista, ja jokainen noista miehistä pettää. Muutenkin niitten käytös on tasoa omahyväistä ja paskaa. Huomaa kyllä että kusi on noussut päähän kun suomessa on irronnut tussua helposti.
Samalla tunnen monta kunnollista suomalaista miestä jotka eivät kelpaa kellekään suomalaiselle naiselle. Ne ovat tuollaisia "arvioi tinder profiilini"-sampsan (ylila uta ketju) oloisia miehiä.
Pikkunen kaveri nimeltään Jeesus Kristus Nasaretilainen.
Olen äiti amman henkilöpalvontakultissa. Minulla on äititrauma.
Kanadalainen Jordan Peterson on johdattanut hyvien ajatusten äärelle.
Ei. Kerään kaikilta kaikki älykkäät jutut ja otan ne käyttöön. Ei ole yhtä, jolta gorilloisin myös älyttömät jutut.
Jeremias Althrustilainen otti minuun yhteyttä kesken pihvin paiston armon vuonna 1988. Paistoimme isän kanssa pihvejä takapihalla ja tunsin valtavan lämmön ja tyyneyden läsnäolon ollessani vasta kahdeksan vanha.
Jeremias Simon Althrstilainen on itse vuonna 1452 vankina ajassa ja hän kanavoi itse Simon Magukseen ja minä olen kolmas kappale tässä yhteydessä ja aikakirjoissa.
Piirroshahmo pera pervo on mun guru. Niin kauan kuin on reikää on toivoa.
Minua säälittää ne suomalaiset naiset jotka ovat sortuneet italialaisiin, portugalilaisiin, romanialaisiin, irakilaisiin, turkkilaisiin, angolalaisiin, kamerunilaisiin ym miehiin joita muun maalaiset naiset kiertävät kaukaa mutta suomalainen nainen pitää hyvänäkin löytönä.