Lauri Tähkä syytettynä...
Eiköhän syyte ole nostettu ihan aiheellisesti Suomen oikeuskäytännön mukaan. Jos syyte päätetään nostaa, seuraa tätä päätöstä esitutkinta ym. Muut asiat.
Asia on kuitenkin monimutkanen, toivon, ettei artisti voita kuuluisuuden vuoksi, vaan asia tutkitaan, kuten näissä tapauksissa kuuluu tehdä. On jotenkin naisia aletavaa arvailla, että joku haluaisi tehdä tällaisella asialla rahaa? Ei kai kukaan. Jos syytetään, on oltava syy.
Kommentit (6)
A) tarkasta, mitä oikeuskäytäntö tarkoittaa. Sillä ei ole syytteen nostamisen kanssa mitään tekemistä.
B) esitutkinta tehdään ennen syytteen nostamista.
C) syytön kunnes toisin todistetaan (=tuomio)
D) tiesitkö, että tällainen julkinen ruotiminen ja syyllisenä pitäminen ennen tuomiota voi vaikuttaa lopputulokseen (ei syyllisyyteen, mutta rangaistukseen).
Antakaa tuomioistuimelle työrauha ja toisen olla rauhassa kunnes tosiaan on syylliseksi todettu.
Syytettynä oleminen tarkoittaa näköjään jo syyllisyyttä?
Ensin hutkitaan ja sitten tutkitaan.
Mielenkiintoista että syytön mies sai nyt hovissa tuomion. Alkaa tuo NAISVALTA OLEMAAN PIKKUISEN yliampuvaa, ONNEKSI J.Depp sentään vapautui syytteistä, harmiton persoona kun on. Jotain tarttis silti tehdä!
Kuka uskoo että Tähkän pitää ottaa naista väkisin.? Tämän syytteen nostajan asianajaja voittaa jostain syystä kaikki jutut hovioikeudessa.. Ei sattumaa. Suonen oikeusjärjrsyelmä on korruptoitunut ja tuomiot etukäteen sovittuja.
Miksi nainen, jolla on poikaystävä, alunperinkin lähti jonkun miehen hotellihuoneeseen jos hän ei halunnut seksiä? Tavoite oli...?
Loppuu muusikoiden panoetu 2020-luvulla tykkänään.
Ei hitsareillakaan tai putkimiehillä ole ollut aikoihin panoetuja, miksi muusikoilla pitäisi nykyään olla.
On Meetoo ja kaikkea, niin panoedut pitäisi lakkauttaa tai niistä pitää periä otsikon kaltaiset verot.