Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kohta Lähtee Suomi nousuun

Vierailija
19.05.2023 |

Kokoomus haluaisi porrastaa ansiosidonnaisen työttömyysturvan, lyhentää sen kestoa, pidentää työssäoloehtoa, palauttaa omavastuupäivät aktiivimallia edeltävälle tasolle, euroistaa ansioturvan, poistaa eläkkeen kertymisen ansioturvasta ja tehdä indeksijarrun työttömyysturvan korotuksille.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
19.05.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä päätöksiä EU tekee? Oletko ottanut selvää. Kuulemma se tekee enemmän päätöksiä kuin omat edustajat, kertoi joku artikkeli.

Vierailija
2/5 |
19.05.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi rähmä "poistaa eläkkeen kertymisen ansioturvasta". Työttömyyskorvaukset kun loppuu vanhana niin ei saa sitten enää mitään vai?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
19.05.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tervehdytetään rakenteita. Ne pitää myös ehdottomasti kohentaa myös yritystukien kohdalta. Ärsyttää kun kaikki isot tuet on naamioitu. Omakotiasujien lämmitysmuodon vaihtoihin meni valtion rahaa varmasti enemmän kuin moniin sosiaaöitukiin. Kukaan ei edes tajua mitä.yritystukia on, siksi yrityksillä on konsultteja siitä asiasta. Maataloustukien menee kuka osaa parhaiten hakea. Tutkimuslaitokset yms joiden rahoitus pitäis tulla muualta.

Vierailija
4/5 |
19.05.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, tää persujen kuningasidea rikoshyötyjen verottamisesta ei kyllä vähään aikaan unohdu 😂

Vierailija
5/5 |
19.05.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokkareita pitää alkaa ampumaan kunnes ne kuolee sukupuuttoon.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan yksi