Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten lähestyä naista nykyään?

Vierailija
16.04.2023 |

Otsikon mukainen sisältö.
Olen siis 50 - vuotias mies, joka on juuri muuttanut uudelle paikkakunnalle duunin perässä eron jälkeen.
En halua käyttää somea, enkä deittiappeja.

Ihan vilpittömästi kysyn, onko maailma muuttunut oikeasti niin paljon, että juttelu, katse, halailu on passe?
Ollessani aiemmin sinkku feministinaiset jankuttivat, että mies ei halaa, juttele tai flirttaile.

No - mä opettelin juttelemaan, halaamaan ja flirttaamaan.

Ok, Mä opettelin noi. Onko nyt taas säännöt muuttuneet?

Olen vilpittömästi hämilläni, kun en enää tiedä mitkä ovat säännöt. Edelleenkään en mene deittiappeihin - ihmisten päinvastoin pitää poisoppia sieltä takaisin ulos kuorestaan.

Miten ihmeessä toimisin uudessa maailmassa, vai onko tämä vain nettiharha? Ehkä jotkut pitävätkin, jos juttelen livenä - ehkä olen liian sensitiivinen?

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
16.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Valitan - nettideittailu on ainoa sallittu keino nykyään. Mikä tahansa muualla tapahtuva voidaan tulkita rikokseksi - tai ainakin saat hirmuisen mainehaitan.

Vierailija
2/8 |
16.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mahtavaa, jos ja kun joku haluaa vielä tavata ihmisiä ja treffailla vanhaan hyvään tyyliin. Itse olen myös eronnut jokin aika sitten ja deittipalveluihin en mene. Seuraa en kylläkään etsi tällä hetkellä, mutta jos sitä haluaisin niin toivoisin vielä joskus löytäväni ja jotain ihan muuta kautta.

Kyllä saman ikäluokan ihmiset takuulla ymmärtävät  edelleen ns. vanhanaikaisen treffailun päälle ja moni meistä varmasti jopa arvostaa tuollaista ajatusta. Lykkyä tykö! :) Seuraahan voi löytää mistä tahansa, kaupan kassalta, salilta, konserteista tai mistä vaan niinkuin silloin ennenkin. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
16.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yleensä pimeällä lenkkipolunpätkällä on helpointa saada seksiseuraa, lähestyy takaapäin ison pampun kanssa.

Vierailija
4/8 |
16.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

"passe"

LOL :D, lukematta jäi

Vierailija
5/8 |
16.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

On tämä osittain ihan nettiharha ja osittain ehkä sukupolvikokemus.

Ei minua 48v. feministinaisena ole Pohjoismaisessa yhteiskunnassa pänninyt juuri mikään. 

Ikävää, jos ikätoverini on noin hämillään. Ei meitä oikeasti mikään haittaa, tämä on uuden sukupolven nettikapina. 

Toivon, että voimme kaikki vielä tulevaisuudessa luoda katseita, keskustella ja  halata niinkuin aina ennenkin. 

Vierailija
6/8 |
16.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juu, ei kannata lähestyä millään tavalla. Aina on riski syytteistä ja jopa oikeudenkäynnistä, jos woke-syyttäjä vie asiaa eteenpäin poliisitutkinnan jälkeen.

Tiesitkö että Suomessa on syyttäjällä syytepakko?!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
16.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tarjoa tenttua.

Vierailija
8/8 |
16.04.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hiivi hiljaa taakse, laita kädet silmien eteen ja hihkaise "arvaa kuka!".

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme kahdeksan