mitä taloyhtiön lämmönjakohuoneessa oikeasti tapahtuu?
Kommentit (11)
Siellä on erilaisia mittareita, tauluja, laitteita jne.
Ei mikään erityisen kiinnosta paikka, kun valoja vilkkuu kuin discossa.
Orgiat aina lauantaina ennen kuin saunavuorot alkavat. Etkö ole saanut kutsua?
Siellä on pieni punainen ukko, joka kääntelee hanoja vuoronperään niin, että jokaiseen huoneistoon tulee lämmintä vettä. Jos joku nainen erehtyy käymään siellä, talo menee heti kylmäksi kun ukolle tulee muuta puuhaa.
Pyydä isännöitsijää tai hallituksen puheenjohtajaa näyttämään se sinulle. Itse asun 1960-luvun talossa, jossa on jäljellä kaikenlaista käytöstä poisolevaa vekotinta siltä ajalta, kun kaukolämpöön siirtymistä ja putkiremontteja ei vielä oltu tehty.
btw. Kävin kerran taloyhtiön sähkömittarihuoneessa ja siellä näki livenä kaikkien huoneistojen sähkökulutuksen.
Kuinka vaikeaa on kirjoittaa youtubeen lämmönjakohuone?
Säädetään naapurin vesiä sähköjä ym
Sieltä tulee lämmin vesi lämpöpatteriisi, joka on lämmitetty sillä kitkalla kun talonmies hoonaa naapurin rouvaa takarööriin kuivana
Vierailija kirjoitti:
Siellä käydään nusasemassa naapurin rouvaa
Talkkari siellä käy nusasemassa sekä sinun että naapurin rouvaa.
Siellä käydään nusasemassa naapurin rouvaa