Lue keskustelun säännöt.
Minkä ikäisellä voi vielä olla "vauvapömppö"?
12.08.2008 |
Siis lapsella sellainen pulottava maha. Onko se pullotus aina läskiä?
Kommentit (4)
Meillä neljävuotiaalla vasta hävisi. On sellainen ruumiinrakenne. Puolitoistavuotiaalla pikkuveljellään on jo melkein hävinnyt. Pikkuveljellä on suhteessa pidempi selkä, joten mahansa mahtuu vissiin paremmin sisään. Näin olen sen järkeillyt... :)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Siis että eivät näytä lihavilta mutta massu pömpöttää niin kuin pikkulapsella. Ei sellaista pehmeää löllöläskiä vaan pinkeä pömppö maha.
Muuten hoikka tyttö, mutta mahasta näkee ravitsemustilanteen. Maha on litteä, jos ei ole syönyt hetkeen, mutta ruokailun jälkeen sellainen pinkeä pömppis.:)
Meidän alipainoisella ja vauvana aliravitulla lapsella on pömppis. Minullakin oli lapsena samanlainen, vaikka en tietääkseni koskaan olekkaan ollut aliravittu. Hoikka ja siro oli muuten, masua lukuunottamatta.