Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tuntuisi oudolta

Vierailija
31.03.2023 |

...päästää Nato- ja eu-vastainen puolue, jossa on myös venäjämyönteinen fraktionsa, neuvottelemaan puolustusyhteistyöstä Naton ja EU:n kanssa.

Siksi toivon että saamme Suomea riittävän kattavasti edustavan sinipunahallituksen jossa maailmallantunnettu ja arvostettu Marin olisi mielellään joko pää- tai ulkoministeri.

Oikeastaan ihan sama miten vaaleissa käy.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
31.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Totta. Purralla on kyllä voimakas kanta pakolaisasiaan ja se on kai sama kuin edellisessä perusporvarihallituksessa?

Mutta vähän huolestuttavaa on jos kiky-lupaukset menee sekaisin ja julkinen talous ja valtionhallinto ovat yksi ja sama.

Toisaalta ei persuissa ehkä muillakaan ole keskusteluyhteyksiä Euroopan päättäjiin. Mukavaahan se toki on että pääsevät harjoittelemaan mutta Suomi on juuri nyt vähän kriittisessä tilanteessa.

Vierailija
2/2 |
31.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis häh? Persut oli Nato-myönteinen, kun viimeksi asian tarkistin ja se on yksi syy miksi eivät tule minulta ääntä saamaan. Kannatan rauhaa, en sotaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä yksi