Suositelkaa hotellia Espoossa. Ov
2 aikuista + 7v. poika, 3 yötä.
Matkan tarkoitus miehen golfkilpailu (Espoo Golf) ja me voitaisiin pojan kanssa käydä vaikka Serenassa. Muitakin käyntikohdevinkkejä otetaan vastaan.
Mikä olisi kiva hotelli Espoossa tai lähialueella?
Kiitos!
Kommentit (7)
Jos omalla autolla tulette niin mies voisi helposti hurauttaa sillä Espooseen. Sinulle taas olisi lapsen kanssa helpompaa lähteä vaikka Korkeasaareen, Suomenlinnaan tai mihin nyt vaan.
Sori espoolaiset ;-)
Itse suosin Scandic-hotelleja, koska niissä on aivan ihana aamiais-buffet.
Toi Sellon Kämp on varmaan ihan hyvä vaihtoehto. Sellossa voi sitten vaikka shoppailla, käydä leffassa tai keilaamassa.
Toisaalta jos yöpyisitte Vantaalla (esim. Sokos Hotelli Flamingossa), niin sieltä löytyisi kylpylä, kaupat (kauppakeskus Jumbo), Hoplop, leffateatterit, ravintolat, keilaus yms. kaikki saman katon alta.
Mynttiläntie ja Google maps löytää sen Espoonkartanon ja Muuralan/Mikkelän välistä. Ei olla siellä ennen käyty.
Ap
Paljon helpompaa tehdä kaikkea kivaa.
Espoossa aika rajoitett mahdollisuudet. Pyöriä nyt sitten vaikka siinä Sellossa pari päivää. Ei kivaa, ei lapselle eikä aikuiselle.
En ole kokeillut näitä Espoon hotelleja (vähän sama vika varmaan monilla muullakin espoolaisilla ;-), mutta minusta ihan kivalle näyttää tuo uudehko Kämp hotelli Sellossa.
http://www.sello.fi/fi/liikkeet/muut/palace-k-mp-hotel-sello/
Sit Tapiolassakin on minusta keskeisellä paikalla se hotelli eli Sokos hotel Tapiola Garden.
Molemmista on hyvä yhteys myös Helsinkiin.