Rinnoista eritettä rv 23?
Tiedän että on normaalia mutta tuleeko sitä yleensä niin paljon että jo tässä vaiheessa tarttis esim, liivinsuojia?
Kommentit (5)
On varmaan yksilöllistä tämäkin. Mutta muistan, että noilla viikoilla minullakin alkoi rinnat ajoittain vuotaa. Vuosivat varsinkin jos ei ollut liivejä... Mutta liivinsuojia en käyttänyt
Mulla alkoi muistaakseni rv 20 erittymään sellaista kirkasta nestettä, joka pikkuhiljaa on samentunut ja muuttunut maitomaiseksi. Toisinaan tulee enemmän, toisinaan vähemmän, mutta ainakaan itse en ole rv 33 mennessä tarvinnut liivinsuojia.
Voisi toivoa, että maidon erittyminen jo nyt tietäisi riittävää maidoneritystä myös imetyksen aikana. Tsemppiä loppuraskauteen, nauti täysin rinnoin ;)
mietin vain et ei oo sit kiva jos kaikki rintaliivit on pilalla jos ihan holtittomasti alkaa vuotaa koko ajan ja sit jos paidankin läpi alkaa tulemaan :D Tyhmiä taas kyselin mut selvispähän tämäkin asia ensiodottajalle!
ap
Oli pakko, kun sitä tuli just sen verran, että paita kastui.
kyllä varmaan jollain on kokemusta?
ap