Rehtivippi
Tiedoksi pikavipin tarvitsijoille, löysin rehdin tuntuisen pikavippi yrityksen nimeltä rehtivippi. Vaikka en yleensä vippejä ota mutta nyt oli pakko..
Kommentit (5)
Rehtivippi sai pikavippi.fiN vertailussa vain 1.3 pistettä 5stä.
Rehtivipin vuosikorko on 328,5 %. Tekstiviestin hinta on aika korkea 2e per viesti. Heräsi epäily... Kommentoikaa oletteko hakeneet vippiä! Ja oikeasti saaneet.
Tiedoksi pikavipin tarvitsijoille, löysin rehdin tuntuisen pikavippi yrityksen nimeltä rehtivippi. Vaikka en yleensä vippejä ota mutta nyt oli pakko..
firma on rehti -sehän lukee jo nimessäkin!
Nyt kaikki Rehtivipin tunnetusti hyviä & rehtejä vippejä ottamaan!
"Otin kolme vippiä vaikken oikeastaan olisi niitä tarvinnutkaan!" -Raija 45v, tyytyväinen asiakas
"Nyt on talous kunnosssa! Kiitos Rehtivipin"
Heikki 19v
"Nyt on rahaa ruokaan ja vaimolta saa pilluakin taas." Ismo 59v
"On tää niin hianoo" Sirpa 23v
Miksi nostelet tätä ketjua? Onko sulla kaikki ok?
Muutkin nostelevat aina välillä kerrassaan tyhjänpäiväisiä ketjuja niin minä nostelen sitten -ikään kuin protestiksi- tätä!
Tietty jos on valintana nälkäkuolema (tai edes oikeasti NÄLKÄ, eikä ruokaa vain ole) tai pikavippi.
Mieluummin sitten kannattaa lainata vaikka sukulaisilta, tai niellä ylpeytensä ja kysyä kavereilta.
Ok, myönnetään, itse olen kerran yhden joutunut ottamaan. Ajalla, jolloin erosin äkisti miehestäni ja lainasin rahaa sukulaisilta vuokraan + takuisiin, ja piti ostaa astioita, kodinkoneita, ruokaa.. pyykkitelineistä lähtien.. ym. kaikkea uuteen tyhjään kotiin. Silloin loppui rahat kesken vaikka soskustakin sain hieman apua uudelleen aloittamiseen (minulla monta lastakin siinä mukana muutti).
Silloin oli siis minulla äärimmäinen pakko.
Minkään "tahdon just tän mekon just nyt"- tarpeeseen noita vipejä ei kannata ikinä ottaa!