Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tuubi: melatoniini antioksidanttina!

Vierailija
12.01.2023 |

Tämä ruotsalaistaustaisen(?)* Eric Berg'in video kannattaa ehkä katsoa vaikka et kärsisi unettomuudesta:

g A

(Poista välilyönnit lopusta)

Yksi seikka mikä tuossa videossa hätkähdytti, on se että 70 - 90 prosenttia pillereinä saadusta melatoniinista hajoaa maksassa erittäin ripeästi. Ehkäpä hitaat melatoniinipillerit auttavat tuohon. Tosin kenties kaikki nykyään esim. pri zmassa myytävät melatoniinit ovat tuota tyyppiä?

Eilen illalla otin 5 tablettia pitkävaikutteista Vire melatoniinia. En muista milloin viimeksi olisin nukkunut niin hyvin heräämättä kertaakaan. Tosin otin myös Kirkan protonipumpun estäjää (Rebeprazoli) , kun halusin testata johtuuko aamuinen tympeä hapan maku suussa refluksista vaikka mitään pahoja närästysoireita ei olekkkaan. Kenties kyseessä oli noiden mömmäjen yhteisvaikutus, mutta toisaalta pakkausselosteessa todetaan että kirkaa joutuu ottamaan ehkä kahtena tahi jopa kolmena päivänä ennen kuin vaikutus alkaa näkyä.

* Valtava tilaajien määrä (yli 9 miljoonaa) viittaa ruotsalaisuuteen (vrt. esim Avicii, jonka sikasimppeleillä ralleilla voi olla jopa yli 2 miljardia katselukertaa).

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
12.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hups, tuli moga, yritetäämpä uudelleen, tinyurl'nä:

https://tinyurl.com/m8ucv3pf

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan viisi