Heitättekö te alkkarit roskiin kun se haaraosa värjäytyy??
Kommentit (87)
En heitä pois. Käytän menkkapikkareina.
Ei mulla ole koskaan värjäytynyt se haaraosa...
Tämä koskee ilmeisesti valkoisia alusvaatteita...? Mulla on vain mustia alkkareita, joten ei näy mitään "värjäytymiä". 😁
Vierailija kirjoitti:
Siellä joku setämies veltto jortikka kädessä odottelee ketjuun viestejä....
No tokkopa, ei aina kannata ajatella sitä kauneinta/kauheinta.
Miksi te vastaatte tälle pervolle sen pervoihin aloituksiin yhtään mitään?
Ei tosiaankaan heitetä vaan käytetään, kunnes reikien takia ovat riekaleiset. Pinttyneet tahrat eivät estä käyttöä.
Mulle kyllä jää menkoista välillä tahroja jotka ei lähde pois. Ja kyllä käytän niitä siitä huolimatta.
Laittakaa myyntiin. Japanissa olisi suuri hitti.
Niin-ap on vakipölvästi pervo joka tekee näitä vähä-älyisiä aloituksia.
niin?
Mulla on eniten mustia alushousuja ja käytän vain mustia alushousuja kuukautisten aikaan, koska runsaat vuodot, joten ei ole paljon värjäytyneitä alushousuja. Vaihdan joka päivä alushousut ja pesen alapääni päivittäin, silti vaaleampiin housuihin on ilmestynyt joitakin muita värjäymiä kuin veren (saatikka ulosteen aiheuttamia). Käytän niitä silti. Kunpa muuten olisi enemmän tummia aluslakanoita, onneksi niitä on jonkin verran.
Jossain vaiheessa joo. Se on se naisosien eritteen pH, joka "värjää" eli poistaa väriä alusvaatteista. Varsinaiset tahrat kyllä lähtee tahranpoistoaineilla.
Ap puhuu totta.
Vierailija kirjoitti:
Tämä koskee ilmeisesti valkoisia alusvaatteita...? Mulla on vain mustia alkkareita, joten ei näy mitään "värjäytymiä". 😁
Mustat ei värjäydy, mutta niistä haalistuu väri. En tiedä miten kankaan värjäys on muuttunut, mutta uudet mustat alushousut ei kestä edes vuotta kun väri on haalistunut haaroista. Kuitenkin vanhat mustat alushousut pysyvät mustina vuodesta toiseen.
En, olen vihreiden sekä kestävän kehityksen kannattaja, joten käytän käytettyjä alkkareita keittiörättinä.
Vierailija kirjoitti:
En, olen vihreiden sekä kestävän kehityksen kannattaja, joten käytän käytettyjä alkkareita keittiörättinä.
Käytän hiustensuojana kun teen pullaa.
Alushousut on tapana vaihtaa joka päivä ja pestä ne ennen seuraavaa käyttökertaa.