Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Apua! Joku..

Vierailija
24.07.2010 |

En ole vieläkään saanut noita Troijalaisia pois jotka sain täältä viestistä: Mustaan perheeseen syntyi valkoinen vauva.



Oon ihan onneton tietokoneiden kanssa joten vähän vinkkejä? Miten ne pitäisi poistaa jos oma viruksentorjunta ei tee niille mitään? Onko järkeä soittaa tuonne Normannille ja kysyä neuvoa sieltä? Saako sieltä apuja tällaiseen?

Vai pitääkö tämä kone roudata jonnekkin huoltoon? Vai pitääkö tänne pyytää joku tietokone nero 50€ tuntipalkalla?

Vai haittaako ne tuolla mitään? Mitä nuo Troijalaiset tekee? Kaataako ne lopulta koko koneen? Eihän nuo kuitenkaan mitään vakoiluohjelmia ole? Että voinko käydä esim. huoletta nettipankissa maksamassa laskuja? Vai omko vaarana että mun ruhtinaalliset 100€ tililtäni katoaa vääriin käsiin?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lataa ilmainen ad-awate ohjelma netistä. SE poistaa vakoiluohjelmia. Sen jälkeen lataa spyware blaster, se estää vakoiluohjelmia tallentumasta koneellsei. Onko Avast virustorjuntaohjelma?

Vierailija
2/3 |
24.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis mulla on avast ja kokenut sen hyväksi, tarkennus vastaukseeni.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mistä tiedät saaneesi troijalaisia? Itsekin aukaisin tuon viestin??

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän yhdeksän