Kahviloiden täytetyissä sämpylöissä liikaa leipää
Ja liian vähän täytettä.
Pitäisi olla vain puolikas sämpylä ja sen päällä kunnolla päällyksiä.
Ei kai kukaan kotonaankaan haukkaa koko sämpylää, molempia puolikkaita.
Kommentit (16)
Voi vitsit. Miten me nyt selvitään tästä?
Itse taas tykkään kohtuudella täytetyistä sämpylöistä, piirakoista, leivistä, pitsoista ja vastaavista! Liika täyte on nähdäkseni yleisempi ongelma kuin liian vähäinen täyte, vaikka tietty myös liian vähäinen täyttö on mahdollista.
Osta kaksi ja laita toisesta täytteet toiseen ja anna loppusämpylä köyhille.
Tai tilaa eikoisSkagenleipä.
Samasta syystä en ole enää halunnut käyttää toast grilliä koska silloin syö kaksi leipää jonka välissä täytteet vain sen verran mitä mahtuu. Uunissa tulee parempaa, yhdet leivät jonka päällä kunnolla täytettä
Joo ja hintaa kolme euroa tai enemmänkin. Otin vähän aikaa sitten kahvin ja sämpylän, sämpylä oli kuin useamman päivän vanha käntty ja täytettä ihan minimaalisesti
Kahvilat tekee voittoa näin. Myös laittamalla liian laihaa kahvia. Pahin on tässä ärrä mikä yllätys
Ensimmäinen kukaan ilmottautuu syövänsä. Tee valitus että liian kuohkeita sämpylöitä, litistä itse tai heitä se kansiosa biojätteeseen.
Vierailija kirjoitti:
Joo ja hintaa kolme euroa tai enemmänkin. Otin vähän aikaa sitten kahvin ja sämpylän, sämpylä oli kuin useamman päivän vanha käntty ja täytettä ihan minimaalisesti
Mitäpä luulet saavasi kolmella eurolla?
Perusta kahvila ja kokeile.
Kyllä porukka voi olla tyhmää.
Kyllä. En osta valmiiksi täytettyjä sämpylöitä. On kuin jotain mautonta paksua mössöä pureskelisi, olematon täyte ja valtava pulla.
Kuule ällää menkö kahvilaan
Sillä lipun hinnalla saat paketin kahvia
Joskus on, joskus taas liikaa täytettä.
Yleisin ongelma niissä kuitenkin on se, että magariinia on liikaa.
Vierailija kirjoitti:
Joskus on, joskus taas liikaa täytettä.
Yleisin ongelma niissä kuitenkin on se, että magariinia on liikaa.
Margariinia
Sen vuoksi en yleensä osta täytettyjä sämpylöitä.