Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko sinulle käynyt täällä palstalla näin?

Vierailija
12.07.2010 |

Aloitat jonkun ketjun, ja palaat lukemaan vastauksia vaikka seuraavana päivänä. Ketjussa sinua jo haukutaan ja on melkein riitaa, kun yhdessä vastauksessasi olet yhtä mieltä, toisessa toista ja puhut itsesi ihan pussiin vastauksissasi. Kuitenkaan et ole kommentoinut yhtään mitään koko ketjussa.

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
13.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yhtenä sunnuntaiaamupäivänä erehdyin vastaamaan gallup-kyselyyn, jossa kysyttiin, millä paikoilla ja missä välineissä kuljetatte lapsianne autossa. Vastasin, että 6v on takapenkillä korokepallilla lantiovyössä ja kaksi pienempää reunapaikoilla istuimissa. Sitten lähdin lasten kanssa ulos ja palasin iltapäivällä palstalle. Siellä riehui täysi sota. Minut oli nimitetty lannevyöäidiksi ja lastani oltiin adoptoimassa parempiin oloihin. Joku oli ymmärtänyt minun kommentoineen välillä vaikken ollut paikalla. Mainittakoon, että tuo 6v selvisi palstan epäilyksistä huolimatta hengissä autoilustaan ja täyttää ensi kuussa 14v =) (ja seuraavana vuonna hankitussa autossa oli keskipaikallakin 3-pistevyö).

Vierailija
2/10 |
13.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

En käy edes päivittäin koneella saatika tällä palstalla, nimittäin koko perheen vapaapäivät ja lomapäivät menee niin paljon touhutessa, etten ehdi enkä halua viettää aikaani tv:n ja tietokoneen ääressä, joten mulla on saattanut jopa jäädä näkemättä jokin kommenttini tai aloitukseni aiheuttama kalabaliikki.

Pyydän noyrimmin anteeksi etten ole ahkerampi sättäilijä;-O

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
13.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

nyt noin pahasti, mutta on kyllä väitetty että ketjun aloittaja (siis minä) on vastaillut itse ketjuun nostaakseen sitä ylöspäin. Siis riidellyt itseni kanssa...

Vierailija
4/10 |
13.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pelin henki ilmeisesti. Lisäksi todella usein vastaajat menevät suoraan henkilökohtaisuuksiin edes yrittämättäkään vastata alkuperäiseen viestiin.

Vierailija
5/10 |
13.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jostain tapahtuneesta, saa haukut ja epäilyt siitä, että alkuperäisessä viestissäsi olit 40 vee ja myöhemmin 30 vee, joten tämän on pakko olla provo. Kyse oli naapurin lastenkasvatuksesta... minusta he varoittelevat ja lellivät liikaa... ja lopulta minua oltiin jo kivittämässä, että olen törkeä akka, jonka lapset on varmasti kasvatettu ihan päin persettä ja olen muutenkin varmasti ihan sekaisin.



Ton ikäjutunkin, joku oli vetänyt ihan hatusta!



Mahtavaa!

Vierailija
6/10 |
12.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
12.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

täällä aivot narikkaan -palstalla.

Vierailija
8/10 |
12.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

en oikein ymmärtänyt, mitä tarkoitat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
12.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

monet vain jostain ihmeen syystä kuvittelevat joidenkin kommenttien olevan aloituksen tekijän kirjoittamia, vaikka missään ei niin mainitakaan. ap

Vierailija
10/10 |
12.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yhtenä sunnuntaiaamupäivänä erehdyin vastaamaan gallup-kyselyyn, jossa kysyttiin, millä paikoilla ja missä välineissä kuljetatte lapsianne autossa.



Vastasin, että 6v on takapenkillä korokepallilla lantiovyössä ja kaksi pienempää reunapaikoilla istuimissa.



Sitten lähdin lasten kanssa ulos ja palasin iltapäivällä palstalle. Siellä riehui täysi sota. Minut oli nimitetty lannevyöäidiksi ja lastani oltiin adoptoimassa parempiin oloihin. Joku oli ymmärtänyt minun kommentoineen välillä vaikken ollut paikalla.



Mainittakoon, että tuo 6v selvisi palstan epäilyksistä huolimatta hengissä autoilustaan ja täyttää ensi kuussa 14v =)

(ja seuraavana vuonna hankitussa autossa oli keskipaikallakin 3-pistevyö).

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän yhdeksän