Rumin lause itsestäsi jonka olet kuullut
Mikä ln rumknta jota olet kuullut itsestäsi sanottavan?
Voisin aloittaa: kunpa et olisi edes syntynyt (äidiltä)
Kommentit (16)
V i t u n apina, sanoi ex aikoinaan.
Ei susta kukaan tykkää. Sillä menty👍🏻
Ei niitä voi tässä kirjoittaa. En nyt äkkiseltään keksi voisiko pahemmin sanoa. Kaikki on siis oikeastaan kuultu, eri tahoilta.
Muitakin voi olla mutta nyt ekana tuli mieleen se kun ex sanoi mulle kun kerroin että mut on raiskannut kaksi miestä, niin tosiaan sano että "oikein sulle hu*ra, mitäs levittelet persettäs"...vaikka tiesi että tilanteessa en herutellut tai mitään, oli pitkät housut ja pitkä paita eikä toisaalta sillä oo mitään väliä vaikka olisin herutellutkin. Ei pyytänyt anteeksi ikinä eikä näyttänyt ees katuvan koskaan eli taitaa olla sitä mieltä oikeesti
Ällöttävä koko olemus, sanoi ukko kun tulin aamukahville.
SInulla on isot jalat i pieni pää, sanoi englannin opettaja Ruotsissa. Inhosi suomalaisia ja antoi minulle nelosen arvosanana, vitonen on paras. Koska piti antaa eräälle tollolle jonka isä lääkäri että tyttö pääsi opiskelemaan lääkärilinjalle. Opettaja röyhkeästi korjasi lääkärintyttären kokeen luokan edessä.
Jos tuli tarkastajia kuunteleen aina kysyi minulta vaikeimpia asioita että sai kultatähtiä hyvänä opettajana. PS Pituuteni 169 , jalankoko 38, 5.
Vierailija kirjoitti:
Muitakin voi olla mutta nyt ekana tuli mieleen se kun ex sanoi mulle kun kerroin että mut on raiskannut kaksi miestä, niin tosiaan sano että "oikein sulle hu*ra, mitäs levittelet persettäs"...vaikka tiesi että tilanteessa en herutellut tai mitään, oli pitkät housut ja pitkä paita eikä toisaalta sillä oo mitään väliä vaikka olisin herutellutkin. Ei pyytänyt anteeksi ikinä eikä näyttänyt ees katuvan koskaan eli taitaa olla sitä mieltä oikeesti
😯
Vierailija kirjoitti:
Saatanan manne. Olen nainen24v.
No jos on romani niin tuota kuule melkein päivittäin.
Sinä olet niin aikaansamaton, ettet edes hullujenhuoneelle saa hankkiuduttua.
Minä olin käyttänyt puolen vuoden vapaa-aikani tuo sanojan pahan olon kuuntelemaan. Hänelle oli kova isku kun viinaanmenevä ja omille retkilleen katoileva mies jätti palaamatta takaisin.
Olin pyytänyt kävelylle, konserttiin, discoon jne. Hänellä kiersi ajatus tuossa minun mielestäni raaasti naisia hyväksikäyttävästä päässä koko ajan ja hän itki välillä pelosta kun pelkäsi miehen juovan itsensä hengiltä. Minun oli pakko myöntää, etten ymmärtänyt noin suurta rakkautta. Olin mielessäni satavarma, että mies siirtyi punkkaamaan ja käyttämään toisen naisen rahoja.
Hänelle ulkoinen olemus oli tärkeää ja ilmeisesti hän oli sänkykamarissa taitava kun kerran naiset kaipasivat hampuusin perään. Hän oli kieltämättä perinyt näyttävän ulkomuodon ja naiset olivat innokkaita aina vaatettamaan häntä.
Tuon ensimmäisen kommentin jälkeen tajusin, ettei meidän suhteemme kehity yhtään eteenpäin jo pelkästään toisen miehenkipeyden vuoksi. Heillä oli ollut myrskyisää kun nainen oli pokannut miehen ravintolasta, ennen kuin miehet ovat liian humalassa. Siinä sitten kun menee koputtamaan makuuhuoneen ikkunaan ja sängyssä on irtokarkit niin syntyy tietenkin draamaa.
Minä olin hänelle kuuntelija ja seuraneiti. Nyt pystyn myöntämään, etten pysty setvimään ihmissuhdesoppaa enkä halua edes kuulla sellaisesta.
Vierailija kirjoitti:
V i t u n apina, sanoi ex aikoinaan.
Onpa tosi pahasti sanottu. Hui ja hellät tunteet. Oliko vaikea saada nukuttua ja kuinka pitkä terapia tarvittiin, että pääsit yli?
Exä sanoi joskus että oon niin vidun idiootti ettei älykkyys riitä edes kotitöiden tekemiseen. Tämä sen jälkeen kun olin tehny hälle jotain erikoista ruokaa johon tarvi paljon astioita ja en ollut pessyt niitä ennen ku hän tuli töistä. Kiitollisuus kukoisti. Onneksi pääsin eroon.
En muista itseen kohdistettua rumaa lausetta mutta...oksensin suuhuni, kun joku vanha ukko sanoi noin 6 vuotiaalle pikkusiskolleni "Istuisitpa mun naamalle"
Susta ei koskaan tuu mitään (äikän ope yläasteella), myöhemmin sanoi että eipä uskois että olet nykyään korkeakoulutettu, susta uskois ettei tuu koskaan mitään. Ei anteeksipyyntöä.