Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

1v ja kaksoset-vaunut?

Vierailija
03.05.2010 |

Apuaa, kohta kaksoset pullahtavat maailmaan ja vaunut on vieläkin hankkimatta :o en tiedä yhtäään minkälaiset tarviin, ku en haluu jäädä seinien sisällä vaan ulkoilla lasten kanssa, mutta myös 1v tarvitsee vaunut ja ehkä jopa semmoset missä torkahtaa?



Onko järkeviä kolmosten vaunuja missään?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
03.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

voiko kukaan suositella mitään?

Vierailija
2/4 |
03.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomen KOlmosperheet - Yhdistyksellä on oma kirpputori, josta voisit saada käytetyt edullisemmin. Lisäksi muutama vuosi sitten muutaman kolmosäidin kanssa kerättiin kokemuksiamme eri rattaista ja vaunuista, saisit varmaan koosteen sitä kautta.

Tässä kuitenkin muutamia tietämiäni linkkejä : googlettamalla triple strollers löydät varmaan uusimmat linkit. Tässä suoraan joitakin linkkejä: www.inglesina.com. ; www.jmason.com, www.barnbutiken. net. Ainoat vaunut Inglesinan lisäksi, jotka tiedän ovat täältä www.christianewegner.de

Onnea vaunujen/rattaiden etsintään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
03.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meistä tulee kyllä lasten kanssa paikallinen nähtävyys kun kuljetaan kylällä :) noi Christane wegnerit on kyllä juuri sellaset kuin haluaisin, kaikki pystyy nukkumaan ym :)

Vierailija
4/4 |
03.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voisit ehkä kantaa toista vauvaa liinassa tai repussa, ja kuskata rattaissa isompaa lasta ja toista vauvaa. Tai sitten tuplarattaat ja seisomalauta niihin. Jossain nettikaupassa näin myös tuplarattaiden rinnalle asennettavia "sivuvaunuja", joihin sai vielä kolmannen istumaan.



Meillä oli sellaiset tosi näppärät tuplamatkarattaat. Kevyet kuin mitkä (n.12 kg), ketterät ja melko edullisetkin vielä. Selkänojat taittui erikseen makuuasentoon ja kuomutkin erilliset molemmin puolin... Rattaat oli aina auton takalaatikossa, menivät pieneen tilaan, joten sinne kyllä mahtui kaikki muukin tarpeellinen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme kaksi