Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voiko makaronilaatikon tehdä ilman kanamunaa?

Vierailija
23.05.2010 |

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
23.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaikkapa niin, että sulattaa maitoon sulatejuustoa ja kippaa seoksen vuokaan munamaidon sijaan.



Tai sitten voi laittaa lihalientä tai maitoa ja maissijauhoja (kannattaa kypsentää hieman pidempään ja miedommalla lämmöllä)

Vierailija
2/4 |
23.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

En käytä koskaan kananmunaa makaronilaatikossa. Koostumus ehkä vähän erilainen, mutta aivan hyvä. Maitoa, ruokakermaa, juustoraastetta ja mausteita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pussi makaronia, 400g jauhelihaa, mausteita, lihalientä. Paista ja mausta jauheliha, sekoita uunivuokaan (raaan) makaronien kanssa. Lisää lihalientä niin, että sitä on sentti-pari seoksen päälläkin. Paista n. 200 asteisessa uunissa n. tunti.

Vierailija
4/4 |
23.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sulata ruskistetun maustetun jauhelihan sekaan paketillinen koskenlaskijajuustoa ja lisää vettä pari desiä, sit yhdistät makaroneihin ja uuniin. nam nam. Muistakaa esikeittää makaronit vain puolikypsiksi, etteivät mene ihan hötöksi uunissa. ;)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä kahdeksan