Onko mies onnellisempi sinkkuna vai parisuhteessa suomalaisen naisen kanssa?
Kommentit (20)
Mun mies ainakin väittää, että minä olen parasta mitä sille on tapahtunut. Kaikki on suhteellista
Mun eksä sanoi että oli onnellisempi mun kanssa kuin yksin. Sääli että minä en voinut sanoa samaa hänestä.
Kaikki sinkkumiehet ovat luusereita, jotka esittää onnellista!
1. Et ole nainen.
2. Se, että sanot "suomalaisen" naisen kanssa kertoo loput.
Suomalaisen naisen kanssa onneton
Sinkkuna elämä ihan ok
Aasialaisen naisen kanssa onnellinen
Vierailija kirjoitti:
Suomalaisen naisen kanssa onneton
Sinkkuna elämä ihan ok
Aasialaisen naisen kanssa onnellinen
Vastaa mies, joka on jälleen yhden viikonlopun viettänyt suomalaisten äitinsä ikäisten mammojen seurassa.
N59
Sinkkuna. Naiset ovat tästä tietenkin eri mieltä, kuten hyvin näkyy. :D M27
Rippuu naisesta ja miehen tasosta. Mitä rumempi mies, sitä huonommilla ehdoilla mies on parisuhteessa.
Vierailija kirjoitti:
Sinkkuna. Naiset ovat tästä tietenkin eri mieltä, kuten hyvin näkyy. :D M27
Naiset näkee sen hyökkäyksenä, jos mies on mielummin omissa oloissaan kuin naisen kanssa. Naisilla nyt vain on paska itsetunto ja hauras ego.
Miehet sanovat olevansa onnellisempia sinkkuina, mutta tilastot väittävät päinvastaista. Liekö totuus jossain siinä välissä?
En tiedä, kun tuota exääni sivusta seurailen. Lähes aina on ihan persiille ammuttuna karhuna, kiukkuaa vieläkin mulle kaikenlaisesta, vaikka mä pidän ihan minimit yhteyttä sinne päin (on yhteisiä lapsia, että jonkun verran pakko olla yhteydessä). Kun hänellä hetken oli joku nainen, hän oli paljon ystävällisempi mullekin, ja vaikutti voivan paremmin. Nyt taas ihan mahdottomaksi mennyt hänen kanssaan kommunikointi. Vaikuttaisi siis, että hän voi paljonkin paremmin, kun hänellä oli nainen, eikä hän olisi minustakaan halunnut erota.
Naiset vetävät jostain Allu-jankkaajasta johtopäätöksen, etteivät miehet osaisi olla onnellisia sinkkuna. Minä en todellakaan enää koskaan halua parisuhdetta. Toki seksuaalinen halu naisia kohtaan on yhä olemassa, mutta onneksi on olemassa p.orno ja maksulliset naiset.
Sinkkuna. Se on fakta, jota naiset eivät voi nalkuttamisellaan muuttaa.
Sinkkuna.
Olin kerran yhdessä naisen kanssa ja se oli kuin olisi vanne kiristänyt päätä koko ajan.
Hohhoijaa, en minäkään kovin kauniisti existäni ajattele, mutta ymmärrän kyllä, että on olemassa hyviäkin miehiä ja mulla on myös miespuolisia ystäviä. Ihan hyvin voisin mieheen rakastua, vaikka tosiaan edellinen suhde exän kanssa oli aika syvältä (ennen lapsia meni vuosia hyvin, mutta lasten synnyttyä hän alkoi kontrolloimaan mua aika sairaalloisesti). Aika rankka maailma teillä, jotka tuomitsette karkeasti puolet maailman ihmisistä nalkuttaviksi ja sietämättömiksi.
Vierailija kirjoitti:
Sinkkuna. Naiset ovat tästä tietenkin eri mieltä, kuten hyvin näkyy. :D M27
Ei, kyllä me kaikki ollaan sitä mieltä, että hyvä kun sinä pysyt sinkkuna.
Sinkkuna. Piste.