Makoileva ja nyhjäävä mies (avio)
Onko miten yleistä, että mies käy vain töissä, eikä osallistu millään muotoa muiden asioiden hoitoon kotona, ei suunnittele, ei ehdota, ei välitä, ei mieti, ei kysy, ei järjestele MITÄÄN. Mielestäni miehen kuuluu tehdä myös muuta, kuin vain hoitaa oman leipätyönsä. Jos rahkeita ei muuhun riitä, kuuluu myös vaimon työpäivän jälkeen vain vetelehtiä - MUTTA KESTÄÄKÖ TALOUS JA TALON ASIAT SITÄ, ei!
Kommentit (3)
Onko muka suomalaisella miehellä noin paksu, minun miehellä on vain katkarapu, joten ei oo paljoa, mistä ottaa kiinni, hih!
Perse-ukko, mutta sinä olet mahdollistaja. Listaa asiat mitä pitää hoitaa ja lyö miehen nenän eteen. Jos haluat olla joviaali niin voit antaa hänen valita puolikkaansa kaikista hommista. Muista myös metatyöt!
Kuvassa on huuora, hyi, niillä on tauteja billussa, hyi!