Parvekeikkunoihin verhot?
Minkälaisia viritelmiä teillä on? Oletteko ostaneet ja asennuttaneet jotkut liikkeestä vai tehneet jotenkin itse ja minkälaisella kiinnityksellä?
Kommentit (6)
olen siis tuo Lumonin verhoja suositellut.
En muista enää tarkkaa hintaa, mutta ei se ainakaan paljon halvempi ollut kuin tuo 350. VArmaankin tuota suuruusluokkaa, mutta tarkkaa hintaa en enää millään muista. Meillä on muistaakseni 6 lasia.
Esim. jotkut paperinarulaskoskaihtimet olis paremmat.
Meillä on Lumonin lasit ja heidän aurinkosuojansa, ollaan tosi tyytyväisiä.
http://www.lumon.fi/parvekelasit/miten-hankin/auringonsuojaverhot
ovat vaan himpun kalliit, mutta varmaankin hyvä sijoitus
ap
sitä en kiellä, mutta ei olla kaduttu sijoitusta. Ovat musta hyvännäköiset ja toimivat ja siistit myös ulospäin. Ja asennus on helppoa, ei vaadi mitään poraamisia tms. Mutta edellyttää, että on sellaiset lasit, joihin ne sopii. Suosittelen!
t. 3
Hei, ajateltu itsekin lumonein auringonsuojaverhoja. Ihme ja kumma kun heillä hinta-arvion laatiminen kestää viikkoja. Muistuisiko teillä mieleen paljonko maksoi (ja moneenko lasiin tuli)? Meille tulee 5 lasiin reikäkaihtimista tuli arvio 350€ joten kiinnostaisi tietää kummat olisivat edullisemmat.
Kiitos!