Mitä teit muuttoa edeltävänä päivänä?
Kommentit (10)
Pakkasin ja pakkasin myös koko edeltävän yön. On pikkasen tuskastuttavaa hommaa kun on paljon tavaraa.
Pakkasin ja siivosin. Erottelin roskat, kierrätyksen ja pakattavat tavarat.
Muuttoa edeltävän päivän? Silloin lähinnä vain siivottiin. Meillä muutto kesti kaksi viikkoa ja siinäkin tuli kiire vaikka alettiin valmistautua jo kuukautta aikaisemmin.
Käytiin töissä, pakattiin, vietiin tavaraa kierrätykseen ja kaatopaikalle ja siivottiin. Ihan mahdoton savotta. Kannattaa muuttaa useammin kuin 17 vuoden välein.
Tarkistelin jo pakattuja tavaroita ja siivosin uuden kämpän. Pääsin sinne muuttoa edeltävänä iltana.
Pakkasin viimeisiä tavaroita ja siivosin kylppärin. Iltapäivällä kävin ostamassa evästä muuttopäivälle. Illalla söin pitsaa ja kävin viimeistä kertaa lähijärven rannassa katsomassa auringonlaskua.
Söin kaksi kuumaa koiraa. Tämä tapahtui 9.11.2018.
Lähdin pubiin. Terassilta soittelin kuka vois tulla auttamaan muutossa. Aamulla vielä pistin viestiä ennen nukkumaanmenoa että tuokaa pahvilaatikoita yms että saadaan pakattua. Kämpän pitäis sentään olla tyhjänä jo puolilta päivin.
Pakkasin. Siivosin uuden kämpän.
V2007.