Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihailen kuningatar Elisabetia. Kuka muu?

Vierailija
08.09.2022 |

Mikä upea ura. Mikä velvollisuudentunto ja uskollisuus.
Hän tuli kuningattareksi kovin nuorena. Hän on joutunut uhraamaan rooliaan äitinä rooliinsa kuningattarena. Mutta aina hän on ollut kuningatar, rauhallinen, vakaa, luotettava. Sitkeä, uskollinen maalleen.
Hattua nostan.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
08.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

No sanotaanko etten ihaile mutta arvostan.

Vierailija
2/6 |
08.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä hän ikäänkuin päättää tietyn aikakauden Euroopassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
08.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi Kuningatar💕

Vierailija
4/6 |
08.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Upeasti on hoitanut vastuunsa,johon joutui. Helpompi olisi elämä ollut,jos ei isänsä oli kuninkaaksi joutunut.

Lupasi palvella maataan loppuun asti ja niin on tehnyt.

5/6 |
08.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juuri tuota vakautta ja uskollisuutta tehtävälleen arvostan Elisabetissa.

Vierailija
6/6 |
10.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihailuni kohde jo pitkältä ajalta, sydämeni kuningatar!

Täysin ainutlaatuinen mitä sitoutumiseen, lupausten pitämiseen ja uskollisuuteen tulee. Kansakunnan ja ehkä jollain tavalla myös koko maailman äitihahmo. Luotettava, vakaa ja sitkeä. Joutui nuorena työhön, jota ei halunnut ja silti palveli maataan kuolemaansa asti. Kuinka moni muu voi sanoa samaa, 70 vuotta ilman lomia.

En usko että kenelläkään muulla on koskaan ollut sitä tietomäärää ja ymmärrystä tästä maailmasta. Hän luki ja omaksui päivittäin suuren määrän tietoa eri puolilta maailmaa (pikalukutaito). Silti kaiken lukemansakin jälkeen hän on pystynyt olemaan pääsääntöisesti positiivinen ja asioihin reagoimaton. Voi olla että itsellä olisi palanut käämit jonkun kerran vaikkapa kaikkien pääministerien toilailua seuratessa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi kolme