Onko kukaan ottanut yhteyttä toiseen naiseen ja kysynyt mitä on meneillään?
Moi,
Kannattaisiko? Mietin kun todisteet ovat selvät ja mies vain kiistää että mitään ei ole. Olen pohtinut että ottaisinko yhteyttä tähän naiseen ja selvittäisin asian oikean laidan. Siinä voittaisi sekä minä että tämä toinen nainen, jos hänellä on haavekuvia yhteisestä tulevaisuudesta mieheni kanssa, ja minä saisin vapautuksen jatkaa elämääni. Jos kyseessä on vain kaveruus, kuten mieheni väittää, niin eikö siinäkin voittaisi kaikki, jos se tulisi avoimeksi?
Kommentit (14)
Kaveri otti. Siellä lortikka kirkui että KETÄÄN EI VOI OMISTAA! Eli yhtä tyhjän kanssa.
Jos tämä toinen on fiksu, niin hän kieltää romanttisen suhteen.
Otin, entinen kaveri myönsi heti kaiken ja pyyteli kovasti anteeksi. En antanut kummallekaan.
Suosittelen ottamaan. Jos on FIKSU moraalin omaava nainen niin kertoo miten asia on, voi olla, että nainen ei myöskään tiedä, että miehesi on parisuhteessa.
Vierailija kirjoitti:
Kaveri otti. Siellä lortikka kirkui että KETÄÄN EI VOI OMISTAA! Eli yhtä tyhjän kanssa.
Opettaja Tuusulasta?
Ota ihmeessä yhteyttä jos on mahdollisuus. Tahtoisit itsekin tietää jos olisit tietämättäsi toinen.
Pääset jatkamaan elämääsi ja toivottavasti tää toinenkin pääsee. Mies pihalle.
Minä otin, ja toinen kertoi totuuden. Tiesi, että miehellä on perhe, mutta luuli että olemme eroamassa.
Soitat ja kysyt, että kun sinulle on tullut tällainen sitkeä genitaali-ihottuma niin häneltäkö se on tullut? Olet menossa gynelle huomenna ja sukupuolitautitesteihin ja kysyt jo ennakkoon.
Olen ottanut.
Nainen pelkäsi ensin että olisin vihainen hänelle. Siinä sit istuttiin iltaa, vertailtiin viestejä ja vedätettiin miestä niin pitkälle kuin voi.
Mies oli aika kauhuissaan kun illan päätteeksi laitettiin hänelle yhteiskuva.
Oli hauskaa!
Voihan käydä niinkin, että miehesi lähtee tämän uuden tyypin kanssa kimppaan. Siis jos ei halua luopua hänestä. Ja tietää, että saisi sättimistä pitkän aikaa kotona. Mutta jos asia vaivaa sinua ja mies pysyy kannassaan, niin mikset soittaisi, jos siis tiedät, kuka tämä mahdollinen toinen on.
Ap anna mennä! Soita ja selvitä asia.
Naimisissa oleva mies vokotteli minua aikoinaan. Ei siis edes salannut olevansa naimisissa ja aikovansa pysyä naimisissa. Hän oli kiinnostava, joten tapasimme kerran (päivällinen ravintolassa, ei seksiä). Ei kuitenkaan niin kiinnostava, että olisin halunnut jatkaa tapailua. Hän ilmeisesti ihastui, koska pian alkoi tulla puheluita, joissa houkutteli mm. romanttiselle viikonloppulomalle Pariisiin. En muistaakseni vastannut kuin pariin puheluun.
Jonkin ajan kuluttua tuli puhelu naiselta, joka ilmoitti olevansa kyseisen miehen vaimo ja kysyi, miksi hänen miehensä puhelimessa on minun yhteystiedot ja puheluita minulle. Ei tullut pieneen mieleenikään vastata hänelle muuta kuin että kysyköön mieheltään.
Otin yhteyttä ja kysyin onko jotain tapahtunut selkäni takana. Nainen myönsi että on, kiitin tiedosta ja saatiin ero aikaiseksi miehen kanssa. Mies kiisti edelleen vaikka kerroin soittaneeni toiselle naiselle. Piti mua aivan idioottina ja väitti sairaaloisen mustasukkaiseksi, hän kun ei ikinä pettäisi minua. Onneksi petti fiksun oloisen naisen kanssa joka myönsi miten asiat oikeasti oli.
Kyllä.