Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En olisi ikinä uskonut, että yh:na on näin raskasta

Vierailija
27.07.2008 |

Luulin jo hoitavani kaiken, mutta kai se mieskin sitten jotain teki. Voisinpa palata takaisin vanhaan ja yrittää itsekin enemmän suhteen eteen. Taisin olla aika paska vaimo.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
27.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuntuu että kaikki vanhat kaveritkin on hylänneet. Vierailukutsut on kummasti harventuneet. Onneksi oon saanut yhden uuden sinkkuäitikaverin. Nyt vaan tajuan sen, ettei vika ollut vain miehessä, vaan olisin itsekin voinut tehdä monta asiaa toisin. Ehkä osaan olla fiksumpi seuraavasa suhteessa, jos joskus sellaisen saan.

Vierailija
2/5 |
27.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

se yh:n arki.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
27.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä se siitä ajan kanssa helpottaa! Opit nauttimaan siitä että sun ei tarvi minkään karvaperseen sotkuja siivoilla jne

Vierailija
4/5 |
27.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moni ei ei sitä ikinä myönnä edes itselleen. mielestäni kaikille erohaluisille pitäisi olla pakollinen perisuhdekurssi ennen lopullisen päätöksen tekoa.

Vierailija
5/5 |
28.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun erosin pitkäaikaisen poikakaverini kanssa, syytin ensin miestä kaikesta. Noin puoli vuotta eron jälkeen aloin nähdä syitä itsessänikin ja haikailin entiseen. Sitten se meni ohi. Kaikki vaiheet kuuluu eroprosessiin. Haikailuvaiheen jälkeen tajusin, että vaikka molemmissa oli syytä, niin syyt johtui siitä, että oltiin perustavanlaatuisissa asioissa liian erilaiset.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi kolme