Lue keskustelun säännöt.
Kuinka kauan yleensä voxran aloitusoireet kestävät
17.08.2022 |
Viikko sitten aloitin voxran ja joka päivä aaltoileva päänsärky , johon ei auta edes särkylääkkeet. Lisäksi unettomuutta on ollut jokaisena päivänä. Tekis mieli jo lopettaa koko lääke, millonhan nää aloitusoireet menee ohitse?
Kommentit (2)
Ei ne lopu kai koskaan. Sellainen lääke joka sopii, ei aiheuta pahoja aloitusoireita. Mulle Voxra sopi, ei mitään oireita, kun taas kaikista edeltävistä kokeiluista hirveät aloitusoireet mut ei mitään positiivista vaikutusta myöhemminkään. Joku voi olla eri mieltä, tämä on mun kokemus.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Hyvin yksilöllisiä nuo sivuoireet. Mulle ei tullut mitään muutakuin painonnousu, tunteettomuus ja saamattomuus omassa hengittämättömässä kuplassa. Siltä siis tuntui. Nyt ollaan viikonloppuna vaihtamassa Brintellixiin, jolta odotan kovia.
Mutta niin, odota viikko vielä ainakin. Jos ei sit helpota niin lopeta ja vaihda toiseen. Voxrassa menee useampi viikko ennenkuin se toimii kunnolla.