Jätin herkut pois 2 viikkoa sitten mutta en ole laihtunut yhtään!
Kärsimykselliset 2 viikkoa takana herkuttomuutta entiselle sokerihiirelle, joka mussutti herkkuja joka päivä. Mutta mitään eroa en näe peilissä enkä vaa'alla!! Kärsinkö ihan turhaan?!
Olen syönyt tavallista kotiruokaa (esim. äsken kalapihvit, muussi ja minitomaatit), en jäätävän isoina annoskokoina, joten missä tulokset? :(
Liikuntana muutamia kertoja viikossa parin kilsa kävelylenkki. Aiemmin en harrastanut ollenkaan.
Ei kai tässä muu auta kuin olla ikuosesti lihava tai siirtyä johonkin parsakaalismoothie mehudieetti paasto fitnessmimmi elämään. En enää usko teitä jotka väittävät että lihava voisi helposti laihtua syömällä vain normaalisti
Kommentit (3)
Tämän takia moni ei koskaan laihdu, kun kuvitellaan tulosten näkyvän jo parissa viikossa. Laihdutus on pitkäjänteistä hommaa, johon pitää sitoutua pitemmäksi aikaa.
Ei se nyt noin nopeasti tapahdu, laihtuminen. Ja jollet ole tarkkana, saatat korvata herkut muulla syömisellä. Jollain, jonka koet teeveelliseksi, mutta ei ole, tai vaikka olisi terveellistäkin, niin on liikaa.