Te ootte ihan pimeitä noiden hääkutsujenne kanssa
Ei lapsia häiritsemään, ei vanhuksia tekemään tilanteesta tönkkösuolattua, ei ketään joka on liian sitä tai tätä?
Kuka haluaa tollaisten takakireiden kurppien häihin edes tulla?
Kommentit (10)
Lähinnä tuolla erikseen kutsumattomuudella viestittiin, että häissä tarjoillaan alkoholia ja osa vieraista tulee olemaan siinä kunnossa, ettei se välttämättä sovi lasten silmille ja myös ettei lapsille ole erikseen varattu omaa toimintaa. Omat lapsetkin oli alkuun mukana menossa, ruokailun jälkeen hoitaja haki lapset pois.
Viimeksi olin häissä, joissa morsian oli niin ruma, ettei mitään tolkkua, mutta kävin kuitenkin kehumassa häntä, että ooh oletpa niin kaunis ja sellasta muuta paskaa. Morsian on aina suhtautunut minuun hyvin nuivasti, sen muutaman pakollisen kerran, mitä olemme tavanneet ja nyt hän katseli minua erittäin epäluuloisesti - mutta minä vaan jatkoin...huvittavinta on, että hän tietenkin tajusi sen kaiken aikaa itsekin, että näyttää hevoselta, eikä sille mitään mahda.
Jälkeenpäin katselin kuvai ko. häistä ja joka kuvassa näkyy morsiamen sieraimista sisään.
No, kyllä niistä kuvista on toisaalta saatu niin hyvät naurut moneen kertaan, että eipä se satasen ( häälahjaraha ) iso summa siitä hauskuudesta ole:DDD
( ja ei, en ole kateellinen tai mitään muutakaan, turha toivo )
Munkin työkaveri puhui millaisen "tunnelman" haluaa häihinsä... että pitää olla lämminhenkistä ja tunnelmallista. Mietin, että vieraat sen juhlan tekee ja ei kovin hyvältä vaikuta, kun morsian on tota tasoa. :-D
Eikä ne parane, vaikka lähettäisi miten hyvän hääkutsun. Valitettavasti.
jonne lapseni eli koko perheeni ei saisi tulla.
jonne lapseni eli koko perheeni ei saisi tulla.
,jos kutsuttu tietyn kulttuurintaustan omaavan vieraan, että saa mahdutettua tuohon kutsuun satojakin "lähimpään perheeseen" kuuluvia.
Ei lapsia häiritsemään, ei vanhuksia tekemään tilanteesta tönkkösuolattua, ei ketään joka on liian sitä tai tätä? Kuka haluaa tollaisten takakireiden kurppien häihin edes tulla?
Tasapäisten hommaa :D
joiden häihin KAIKKI voivat tulla? myös ne takaakireet kurpat? vai rupeetteko valikoimaan... mitä? ;)
Siinä voi kukin perhe miettiä, millä kokoonpanolla lähtee, jos lähtee. Ei tule kuiten sellaista tunnetta, että ne lapset on jotain toisen luokan kansalaisia :(