Mihin aikaan heräsit tänään?
Minä 6.30. Herätys soi vasta 07.15 mutta en vaan saanut enää unta.
Kommentit (20)
En nyt tarkalleen muista oliko 01.10 vai 01.15, mutta niillä main.
03:45, herätys olisi ollut vasta 06:15
Kello soi 8.15 ja pötköttelen vielä.
Laitoin herätyksen soimaan 15.30. tässä vielä palstailen hetken ja toivon että uni tavoittaa yötyöläisen kohta.
Herätys 3.30. Töissä ollaan oltu jo lähes viisi tuntia. 🥱
7.20
Kello oli soimassa. Olin viime viikon koronassa ja nukuin jopa puoli yhteentoista, kun en saanut öisin kipeän kurkun ja tukkoisen nenän takia nukuttua, vasta aamuyöstä sain unta.
En tykkää nukkua pitkään ja halusin kääntää nyt rytmiä takaisin, ennen kuin ensi viikoilla aloittelen töitä.
7:50 heräsin. Olen työtön ja mieskin on lomalla vielä. Ens viikosta alkaa sitten aikaisemmat herätykset (noin klo 5) kun mies palaa töihin. Joskus nukahdan uudelleen ja joskus nousen miehen kanssa yhtä aikaa.
Kuudelta säpsähdin hereille kun näin painajaista, kello oli soimassa klo7, liikaa stressiä töistä ja muusta.
Noin yhdeksän maissa. Vapaapäivä.
Herään aina 7h.unien jälkeen kello 5-6 välillä.Nyrjäytin nilkkani,kotini vankina. En pääse juoksu lenkille tapani mukaan aamulla. Harmi! Kohta tällä haisee tupakkaa, Tulle rakoventiilistä sisään.Kun henkilö herää ja luulee olen pois ,muut töissä ,tässä kerrostalossa eri asunto. Poltaa sen röökin tuletusikkunan edessä asunto tai parveke lasitukset kinni 24h/ 7 päivää. luulee ettei haise.
Taisin herätä 9aikoihin ihan tillin tallin lääkkeestä. Vähän on veto poissa.
Olin kaupassa ja nyt nautin kaupan antimista.
Vierailija kirjoitti:
Taisin herätä 9aikoihin ihan tillin tallin lääkkeestä. Vähän on veto poissa.
Olin kaupassa ja nyt nautin kaupan antimista.
Menin nukkumaan 11pm jälkeen ja nukahdin ivan varmasta ennen kello: 00:00.
8.30. Ensimmäinen työpäivä loman jälkeen joten aloitin vähän myöhemmin, olen etätöissä.
Herätyskello soi 6:00 mutta olin kai vähän aiemmin jo hereillä.