Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mieheni ostaa läskini ;-)

Vierailija
06.05.2010 |

Myyn ne 10e/kg.

Tarkoitus olisi saada 20kg pois ensi jouluun mennessä.

Se auttaa jaksamaan kun ajattelen niitä kaikkia ihania vaatteita jotka odottavat vain minua!

Ylihuomenna on lähtöpunnitus ja sen jälkeen aina joka lauantaiaamu välivaaka.

Tuo on ihan kiva motivaattori mieheltä ;-)

Kommentit (19)

Vierailija
1/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me kun ollaan yhtä perhettä, niin meillä on myös yhteiset rahat.

Vierailija
2/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me kun ollaan yhtä perhettä, niin meillä on myös yhteiset rahat.


Jos teillä on joku viikottainen askare, niin mies hoitaa sen jos olet laihtunut kilon.

Jos taas et, niin hoidat itse.

Tai jotain...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten olette päätyneet tilanteeseen, jossa parisuhteessa toisella ei ole ilmeisesti ollenkaan omaa rahaa (siis jos 200 euroa vaaterahaa on joku huikea motivaattori)? Minusta olisi halventavaa ja alentavaa, jos mies antaisi minulle rahaa mistä tahansa toimesta vastapalkkioksi, saati sitten ulkonäön "kohentamisesta". - Oli sitten yhteiset rahat tai omat rahat.



Toki on kiva, jos mies tsemppaa ja on mukana sinun ponnisteluissasi oman päämäräsi saavuttamiseksi, ja jos mies esim. spontaanisti sitten 20 kilon jälkeen ostaisi sinulle vaikka 200 euron arvoisen vaatelahjan saavutustasi juhlistaakseen, niin se olisi mukavaa muistamista, mutta tuo, että etukäteen sovitaan, mitä mies maksaa sinulle jostakin, kuulostaa aika hirveältä.



Eikö sinulla ole omia tuloja, ja jos, miksi ei? Jos olet kotona ja tuloton esim. yhteisten lasten hoidon takia, miksi miehen palkkarahat eivät ole sinunkin käytössäsi? Ihan kuin miehesi olisi isäsi, joka palkitsee hyvin menneestä kokeesta tms.

Vierailija
4/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aivan huippuhyvä idea! Mä taidan kopioida idean.. tulee tunne, että mies tukee täysillä laihdutusta, kun lähtee tuolla tavalla mukaan.



Kiitti ideasta!

Vierailija
5/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näytin miehelle tota viestiä ja se suostui kans =))



Me otetaan siihen lisäys: jos tulee lisää, ni mä maksan miehelle sen kympin joka kilosta :)



No nii, ja läskit veks!!

Vierailija
6/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näytin miehelle tota viestiä ja se suostui kans =)) Me otetaan siihen lisäys: jos tulee lisää, ni mä maksan miehelle sen kympin joka kilosta :) No nii, ja läskit veks!!


Unohdin kirjoittaa, että tuo pykälä meilläkin on.

Kilo ja kymppi, suuntaan tai toiseen ;-)

t: ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset


Ja 60 kilon alituksesta sai 3000mk...mut tää oli joskus 10v sitten!!!

Pudotin sitten painoa 40kg

Vierailija
8/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

löytyy jokin mikä motivoi, kun se laihduttaminen on aika yksinäistä puurtamista

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis eiköhän tämä ole ap:llakin MOTIVAATTORI! Oli sitten eri tai yhteiset rahat. Tuo kuulostaa kivalta. Sitten on tosi hyvä omatunto ostaa vaatteita jouluna. Mulla ainakin pakkaa ottamaan sydämen päälle itselle ostaminen, kun vois ostaa lapsillekin. Vaikka ei ole edes rahasta tiukkaa.

Vierailija
10/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Että eri ihmisiä motivoi eri asiat. Olis mustakin hassua, jos mulle maksettais kymppi kilolta. Mitä mä sillä kympillä tai kahdella sadalla teen, kun kortilla makselen monen sadan ostoksia harva se päivä.



Mutta ehkä mua motivoisi satanen kilolta. Ja jokainen varmaan osaa laittaa sen sopivan summan neuvotteluille.



Mutta laihdutus on täälläkin menossa ja viisi kiloa on kevään mittaan tippunutkin. Normaalipainoinen olen muutenkin, joten mitään kymmeniä kiloja en voisi edes laihtua. Mutta kyllä minäkin motivaattorista olen hyötynyt. Haastoin miehen kisaan, että kumpi laihtuu enemmän. Ja ehdot laitettiin vielä miehelle edullisiksi, eli kilo kiloa vastaan, eikä mitään prosenttien laskemista. Minä nyt vaan satun olemaan sen verran kilpailuhenkinen, että olen päättänyt voittaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten olette päätyneet tilanteeseen, jossa parisuhteessa toisella ei ole ilmeisesti ollenkaan omaa rahaa (siis jos 200 euroa vaaterahaa on joku huikea motivaattori)? Minusta olisi halventavaa ja alentavaa, jos mies antaisi minulle rahaa mistä tahansa toimesta vastapalkkioksi, saati sitten ulkonäön "kohentamisesta". - Oli sitten yhteiset rahat tai omat rahat. Toki on kiva, jos mies tsemppaa ja on mukana sinun ponnisteluissasi oman päämäräsi saavuttamiseksi, ja jos mies esim. spontaanisti sitten 20 kilon jälkeen ostaisi sinulle vaikka 200 euron arvoisen vaatelahjan saavutustasi juhlistaakseen, niin se olisi mukavaa muistamista, mutta tuo, että etukäteen sovitaan, mitä mies maksaa sinulle jostakin, kuulostaa aika hirveältä. Eikö sinulla ole omia tuloja, ja jos, miksi ei? Jos olet kotona ja tuloton esim. yhteisten lasten hoidon takia, miksi miehen palkkarahat eivät ole sinunkin käytössäsi? Ihan kuin miehesi olisi isäsi, joka palkitsee hyvin menneestä kokeesta tms.

Vierailija
12/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

sinulle ja ole itsellesi kovana että onnistut

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/19 |
06.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä saan siis 20€/kilo. Toisaalta pudotettavaa ei ole kuin max. 10 kiloa ja silloinkin bmi on enää 20.

Vierailija
14/19 |
08.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

81,0kg.

Ensi lauantaiksi tavoite 80,0kg.

Katsotaan miten käy kun on jääkaappi täynnä äitienpäiväherkkuja...

t: ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/19 |
08.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika omalaatuinen tekniikka sulla. Mutta onnea matkaan!



Ja peeässänä, kannattaa jättää ne herkut jo kauppaan. On paljon helpompaa niin.

Vierailija
16/19 |
08.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika omalaatuinen tekniikka sulla. Mutta onnea matkaan! Ja peeässänä, kannattaa jättää ne herkut jo kauppaan. On paljon helpompaa niin.


Ei tarvitse yksinään vetäistä koko fröödingeä.

Kävimme äsken kaupassa ja ostokset näyttivät jo paremmilta kuin ennen.

Aiemmin ostimme vaaleaa leipää, punaista maitoa, kasa karkkia, kotipaistopullaa, kaljaa...

Nyt oli kuituista leipää, rasvatonta maitoa, yksi lakupatukka/hölö, ei pullaa, ei kaljaa.

Vaikka tuo äitienpäivä tulee "sotkemaankin" heti alkuunsa, niin otan sen vain erityispoikkeuksena tässä projektissa. Kovin usein en salli itselleni niitä.

Niin... ja jos (kun!) laihdun 20kg, niin olen silti laskurin mukaan lievästi ylipainoinen, eli todellakin varaa olisi kadottaa n. 25% massastani.

t: ap

Vierailija
17/19 |
08.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhän apn:kin mies hyväksy ap:n ja rakasta häntä sellaisena kuin on.. Mistä sait sellaisen päähäsi?



Mutta jos ihminen on oikeasti ylipainoinen ja haluaa laihtua, niin tuohan on loistava kannustin. Ja mitä väliä siitä summasta, ajatus tuossa on kuitenkin tärkein

Vierailija
18/19 |
08.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja vaikka oliskin yhteiset rahat tms., niin harvoin mä ainakaan raaskin satoja euroja tuhlata omiin vaatteisiini kerralla. Mulla olis kyllä siihen varaa, mut olis huono omatunto, jos törsäisin niin paljon. Tuolla tyylillä olisin "tienannut" rahat ja siksi oikeutettu käyttämään ne aivan miten haluan.



Mulla ei tosin ole pudotettavaa kuin alle 5 kg, mut jotain motivaattoria tarvitsisin.

Vierailija
19/19 |
07.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mut se ehkä siksi, että olen kärsinyt syömishäiriöstä ja just tuollainen vois laukaista sen uudelleen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kuusi