Visasta?
Mulla on tulossa tonninlasku, ja eräpäivähän noissa on vika päivä, en ole ikinä maksanut sen jälkeen, nyt pystyn maksamaan vasta viikko sen jälkeen, paljonko tulee korkoa?
Kommentit (4)
ei tule mitään korkokustannuksia jos heti laskun eräpäivään mennessä maksaa. Ensin odotellaan kk laskua ja siinä on kk maksuaikaa. Mutta pankkikohtaisia eroja!!!
Kysy josko eräpäivää voiis mitenkään siirtää viikolla. Ainakin saat koron selville. Useint tälaiset asiat sovittavissa myös. Luottokunnan kanssa kanssa en tosin ole yrittänyt.
Onko sulla luottoraja 1000e? Joudutko maksamaan koko erän kerralla vai esim. 100e/kk?
Meillä ainakin näin: 1000e luottoraja ja sitä sitten voi lyheentää vähintään 100e/kk. Jos maksaa heti ekalla laskulla ei korkoa tai tilinhoitopalkkiota. Mutta jos joutuu käyttämään luotto-ominaisuutta niin joutu maksamaan korot muutaman euron kuukaudessa ja tilinhoitopalkkion 3,50e/kk.
ei ole tosiaan kokemusta näistä, nyt oli pakko maksaa Visalla kun en netistä saanut muuten ostettua, ärsyttävää!