Toistuvat aloitukset. Mikä saa ihmisen tekemään sellaisia?
Jotkut ovat sana sanasta samoja, toisissa aihe on sama, mutta viesti vaihteleva.
Mielestäni outoa käytöstä.
Kommentit (29)
Vierailija kirjoitti:
Olen miettinyt samaa.
Ehkä heillä on todella tylsää?
Joku jankkauskomponentti jumissa päässä. ap
Mittaatko kuumeen suusta vai pyllystä?
Palstahullu ei keksi aina uusia aloituksia ja muokkaa vähän niitä entisiä.
Samaa miettinyt usein. Huomionhaku,
edes jonkinlaisen reaktion aikaansaaminen toisissa ihmisissä jos kokee yksinäisyyttä. Ehkäpä vaan ajankulua tai sitten vikaa päässä. Onhan näitä ajatuksia asiasta herännyt. Olisi kiinnostavaa kuulla mikä on syy jankkauksien takana muutamalta vakio toistelijalta. Siihen heiltä tuskin koskaan vastausta saa, trollit varmaan tästäkin lauseesta saa vinkkiä ja kohta satelee " totuuksia ja paljastuksia" aloitusten takaa.
En ymmärrä, mikä saa ihmisen tekemään saman keskustelun päivästä toiseen. Esimerkiksi Li Anderssonin ulkonäöstä tulee keskustelu vastaan melkein joka kerta kun tällä palstalla käyn. Pitää olla päässä vikaa, että jaksaa edes hupimielessä "trollailla" samaa asiaa koko ajan.
Tatjaanan autistinen pakkomielle.
Pakkomielle. Ja täällä muut osallistuvat ja siten tukevat pakkomiellettä.
Naisten läskeistä tehdään varmaan toista sataa aloitusta päivässä. Uskon, että ainakin 50% tulee yhdeltä ja samalta inceliltä.
Jos niitä viestejä ei poistettaisi, niin ei tarvitsisi tehdä uusia.
Vierailija kirjoitti:
Jos niitä viestejä ei poistettaisi, niin ei tarvitsisi tehdä uusia.
Älä valehtele. Spämmäät uusia silloinkin, kun entisiä ei ole poistettu.
Holvikaarihullu työntää paskaansa tänne 7-23 oli pyhä tai arki, oli joulu tai juhannus.
Vierailija kirjoitti:
Mihin voin jättää ulostenäytteen?
Riippuu siitä kenen haluat sen löytävän..
Ei saisi vastata ja antaa huomiota vaan suoraan ilmianto
Naisviha-aloitukset -> suoraan ilmianto eikä mitään vastauksia tai nuolia mihinkään suuntaan
Miksi naiset on sitä ja tätä ja miksei kaikki miehet saa naista -> suoraan ilmianto toistuvasta spammista
Eihän normaali ihminen trollaile tai jankkaa. Osa näistä on mt-potilaita ja osa ei tiedä olevansa avun tarpeessa. Pieni osa ihmisistä on järkeviä, jotka eivät trollaile tai kiusaa.
Olen miettinyt samaa.
Ehkä heillä on todella tylsää?