Kitchen time- verkkokaupasta kokemuksia?
Kommentit (12)
Minusta hyvä kauppa. Alennuksia laatumerkeistä. Paketti tulee varmaan kyllä.
En suosittele, eivät vastaa asiakaspalvelusta asiallisesti. Eivät hyvitäkään lupaamaansa.
Hyvin toimi, sain rikkinäisen tavaran ja kun reklamoin, sain uuden tilalle. Tästä on jo vuosia aikaa.
Juu tänä päivänä ei enää toimikaan mikään.
Eivät pidä mitä lupaavat. Eivät vastaa viesteihin tai antavat ympäripyöreitä vastauksia.
Huomioikaa että kyseessä ei ole suomalainen yritys ja palautusprosessi on vaikeaa sekä reklamaatiot tai rahanpalautukset.
Minkäänlaista asiakasystävällistä lähestymistapaa ei ole.
Todella hitaasti vastaavat reklamaatioihin. Vasta kun uhkailin kuluttajaviranomaisilla, palauttivat heti rahat.
Eivät silti mitään pahoitelleet.
En aio ostaa enää enkä suosittele kellekään!
Jos palautat tuotteita, niin postikuluja ei hyvitetä. Ei kannata tilata, tulee vain harmia itselle. Asiakkaalla ei ole merkitystä ja taistelevat kuluista jotka asiakkaalle voisivat olla merkittäviä mutta yritykselle ei pitäisi olla. Kun puhutaan muutamista euroista, niin näiden vääntöön tuhlataan aikaa asiakaspalvelussa mutta ei asiakaskokemaan.
Vierailija kirjoitti:
Todella hitaasti vastaavat reklamaatioihin. Vasta kun uhkailin kuluttajaviranomaisilla, palauttivat heti rahat.
Eivät silti mitään pahoitelleet.
En aio ostaa enää enkä suosittele kellekään!
Mulle kävi sama juttu.
Tarvitset rahtikirjan voidaksesi palauttaa tuotteen. Ja postikulut pitää maksaa toimitetusta tuottesta jonka joudut palauttamaan.
Ei siis mitenkään toimi Suomessa. Asiakaspalvelun vastaus viipyy ja ei ole hyvää suomea vaan jotain käännettyä. Varsinaisiin kysymksiin ei vastata. Myöskään K l a r n a ei voi auttaa juurikaan tämän hankalan yrityksen kanssa asioidessa.
Rahtikirjan kanssa on ollut ongelmia mitä ei tunnusteta. Palautusohjeet eivät ole helppoja ja selkeitä.
Kerran kun saa huonon kokeman niin ei tilaa enää ikinä mitään.
Sen lisäksi kertoo siitä muillekin koska haluaa varoittaa.
Saattoi kestää toimitus kun tilasin mutta muuten toimi ihan hyvin.