Mikä on suosikkikosmetiikkatuotteesi jossa sisältö ja purkki kohtaa parhaiten
Että tuote on sinulle täydellinen kokonaisuus. Ostin Garnierin turkoosin sävyisen after sun-lotion suihkeen. Se viilentää myös palaneen ihon nopeasti ja voide tuoksuu kaktukselta ja aloe veralta.
Kommentit (4)
Himalaya herbals olive extra nourishing skin cream - kosteusvoide
Tykkään Klairsin Supple Preparation kasvovedestä. Ehkä tämä on enemmänkin hoitovesi? Kosteuttaa mielettömän hyvin ilman että jättää kasvoihin tahmaa. Todellinen löytö, kolmas purkki menossa.
Kokeilen mielelläni uusia kosmetiikkatuotteita. Harvoin ostan samaa tuotetta uudelleen joten jos joku tuote pääsee seulani läpi ja ostan tuotteen uudelleen niin se on todellinen helmi. Olen opetellut lukemaan inci-listoja joten haluan rahoilleni vastinetta. Hyviä tuotteita löytyy ihan joka hintaluokasta. Purkkien ulkonäön puolesta tykkäisin käyttää jotakin Chanelin ja Diorin tuotteita mutta valitettavasti usein näissä selektiivisen kosmetiikan ainesosat eivät vastaa mitenkään tuotteen hintaa. Päinvastoin, hirveästi halpoja ja huonoja raaka-aineita sekä hajusteita. Toki poikkeuksiakin on.
Vanha kunnos vedetön Vitalis.