Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mitä sairauksia ja vaivoja sinulla on (kaikkien aikojen pisin ketju)

Vierailija
12.04.2022 |

Tunnetusti teillä palstan tantoilla on KAIKKI maailman vaivat.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
12.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

No antakaa tulla, mihin olette hakenut apua viim parin vuoden aikana?

Vierailija
2/3 |
12.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen lueskellut silloin tällöin näitä viestejä täällä ja minkä olen huomannut, että ihmiset ovat ilkeitä, se on itselleni käsittämätön asia. Miksi näin?

Kesällä 2020 hain apua yksityiseltä lääkäriasemalta, sain lähetteen sairaalaan ja tutkimuksissa löytyi syöpä. Lokakuussa alkoivat solunsalpaajahoidot kahdeksan kertaa kolmen viikon välein. Leikkaus sen jälkeen huhtikuussa 2021. Tämän jälkeen sädehoitoa 15 kertaa ja sitten taas kolmen viikon välein täsmälääkitys suoneen. Viimeinen oli maaliskuussa 2022 ja sitten tietokonekuvaus josko jossain paikassa kropassa olisi syöpäkasvainta. Sellainen kun oli jo aiemmin havaittu maksassa, se ei ole sieltä minnekään hävinnyt, siellä se on ja pysyy. Puolitoista vuotta on mennyt tämän "vaivan" kanssa ja nyt tämä TANTTA on täällä ensimmäisen kerran.

Kaikkia maailman vaivoja en ole vieläkään ottanut harteilleni, on ihan riittävästi tässä omassani. Joten revipä tästä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
12.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lievä astma, lääkkeet vain flunssaoireiden aikaan . Aikuisiän diabetes ruokavaliohoidolla.

Synnynnäinen vasta-ainepoikkeama veressä, josta johtuen hyytymisriski ja nuorena aloitettu loppuiän verenohennuslääkitys.  Masennus, ajoittain pahakin. Hoidan positiivisella ajattelulla ja kirjoitusterapialla, ei lääkkeitä siihen