Raskaus päättyi ikävällä tavalla, miten pääsen eroon näistä kamalista ajatuksista?
Minua pelottaa nämä ajatukset.
Kerroin jo miehellenikin niistä.
Yön tunteina jostain syystä aloin miettiä, millä tavoin pääsen synnäriltä ottamaan vauvan itselleni.
:'(
Minulta kuoli täydellinen pieni ihmisen alku, varpaatkin sillä jo oli ja pikkuinen soma pää, nyt en pääse yli tästä. Halusin niin kovasti sen vauvan. :'(
Viedäänkö minut hullujen huoneelle, jos yritän päästä tämän takia johonkin ammattijuttusille?
Kommentit (3)
Suuressa surussa voi tulla vaikka millaisia asioita mieleen. Pyydä ihmeessä päästä ammattiauttaja juttusille, jos koet tarvitsevasi sellaista. Jonot tosin voivat olla pitkät, mutta yritä.
Tsemppiä!
kanssa käydä juttelemassa. Älä missään tapauksessa väheksy keskenmenoasi. Itselläni suru haihtui hiljalleen ja uusi raskaus ja ihana vauva jätti enää pienen haikeuden. Meidän pikkuenkeli olisi täyttänyt juuri 3 vuotta.
Että en missään tapauksessa ole toteuttamassa näitä ajatuksiani. Onneksi mies on rinnalla tukemassa minua. :'(