Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä saa pastavärejä?

Vierailija
29.01.2010 |

Netistä kun selailee niin useassa täytekakussa on käytetty pastavärejä koristeluun.en ole ikinä kuullutkaan.Kuinkahan niitä käytetään?

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
29.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käyttökokemusta ei (vielä) ole.

Vierailija
2/7 |
29.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tyyliin puoli tippaa riittää, on tosi värjäävää ainetta. Tykkäsin! Vihreä kermavaahto oli tosi hauska juttu teemasynttäreillä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
29.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ullanunelma www.ullanunelma.fi (liikkeet Kajaanissa ja Tampereella)

Confetti www.confetti.fi (liikkeet Tuusulassa ja Espoossa)

Bake and party www.bakeandparty.com (liike Helsingissä)

Lisäksi ainakin Kokkipuoti Mikonkadulla Helsingissä myy erikoisleivontatarvikkeita, sieltä voi kysyä.

Vierailija
5/7 |
29.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kermavaahtoon voi lisätä vatkauksen puolessa välissä tai jo aiemmin



marsipaanin ja sokerimassan värjäykseen sopii hyvin, väri vaivataan massaan ja pöydällä tomusokeria ettei massa tartu kiinni - osta kertakäyttöhanskoja



voi myös värjätä suoraan kakun päälle haluamansa kuvan



ovat todella hyviä ja riittoisia - suosittelen



kondiittori

Vierailija
6/7 |
06.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Just valmistuneena (tai valmistunkohan koskaan:)) leivontaihmisenä voin tuohon verkkokauppojen listaan sujauttaa

yhden, josta saa paljon eri valmistajien pastavärejä.

www.decola.fi - heillä on myös myymälä Jyväskylässä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
28.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niillä voi tehdä vaikka mitä. Itse olen tehnyt muun muassa sateenkaarikakkuja ja värjättyjä sokerimassakoristeita. Kuten muutkin totesivat niin ovat erittäin riittoisat, kannattaa käyttää hammastikkua värjäämisessä muuten tulee helposti liikaa.

Ostin aina omat pastavärit Annin Uunista, harmittaa vieläkin ettei kauppa ole enää pystyssä. Nykyään ostan sitten leivontatarvikkeet Confetista tai My Dream Day:ltä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä kuusi