Miltä tuntuu olla työttömän luuserin vaimo?
Kommentit (5)
siitä kovasti, koska tekevät monta lastakin.
olla tuollaisen naisen mies!
Harmi nyt on lama ja aika usea on työtön. Sinun asenteesti on aika syvältä ja oikeasti kannattaa mennä peilin eteen miettimään, mitä sitä tulee lauottua.
- olen siis menestyvän miehen luuseri vaimo:(
mies olisi panostanut omalta osaltaan kodista huolehtimiseen, ruoanlaittoon, taloudenpitoon suusäkkiä myöten ym. Mutta hän tekikin niin, että tuhlasi työttömyyskorvauksensa ja osan tienaamistanikin rahoista itseensä ja vain minä olin taloudellisesti tiukilla.
Kustansin asumisemme, ruoan ym vailla mahdollisuutta ostaa mitään itselleni. Hän ei myöskään huolehtinut kotitöistä, vaan minä tein ne fyysisesti raskaan työpäiväni päälle. Erohan siitä tuli, kun tarpeeksi monta vuotta olin tiukoilla. Rakkaus ei loppunut, mutta voimat menivät, joten pelastin itseni.
tuntuu olla noin luokattoman huono provoilija?