Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jännittää vähän onkohan toinen pulla uunissa nyt jo..

Vierailija
08.02.2010 |

Eka lapseni on 4kk vanha. Muutamat kuukautiset on jo tullut. Nyt on ollut 4-5päivää kuukautissärkyä, mutta kuukautisia itsejään ei kuulu. Kohta täytyy ehkä lähteä apteekkireissulle. :D



En ihan vielä ajatellut tokaa, mutta on tervetullut, olisipa kivaa saada toinenkin lapsi.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
08.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

vauvalle kun hän oli 4kk ikäinen. Aika jännältä tuntui kun just oli alkanut päivärytmi ja pahin väsymys tasaantua niin tiesin että vauva on tulossa. Tiesin sen silloin kun vauva oli 5kk, mutta raskaus alkanut aiemmin.



Oli sitten kaksi vauvaa, kummatkaan eivät kävelleet ja tutit, tuttipulot (lypsin aina äidinmaidon koska matalat nännin päät, imetys ei onnistunut suoraa)



Ostin sisaristuimen jotta pääsimme kävellen, ajokorttia ei ole...Kolmas kerros ilman hissiä, miehestä ei päivisin apua, mutta sitä vaan selvittiin raput alas ja ylös, parvekkeella nukkuivat kumpikin päiväunet, isomman ollessa n.2v alkoi sisällä unet.



Onnea apteekkimatkalle...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi kahdeksan