En saanut pakettia kaupalta, olisin nyt hakenut sen ettei tarvitsisi huomenna ruuhkassa mennä, helpottaisi niitäkin jos voi hakea jo edellisenä päivänä!
Haettavissa 14.3 klo 16. Mennessä. Olisin nyt hakenut mutta eivät antaneet, väittivät ettei ole tullut vielä. No miksi sanotaan että se on noudettavissa postista 14.3 klo 16 mennessä. Jos menen huomenna klo 16 jälkeen niin ei ole enää noudettavissa? Mutta jos menen klo 12 niin ei ole vieläkään varmasti saapunut! Pitääkö olla 15:59 kyttäämässä?
Kommentit (6)
Vierailija kirjoitti:
Olet tainnut mennä väärään paikkaan sitä kyselemään.
Ihan oikea paikka. Katsoin lähetystunnuksella ja arvioitu noudettavuusaika on 14.3 klo 16 mennessä. Niin miksi sitä ei nyt saa?
Tuli lähinnä mieleen että onko pakettia yritetty perjantaina jakaa kotiovelle/omaan postilaatikkoon. Paketti ei ole mahtunut ja tuolloin posteljooni on jättänyt lapun jossa kerrotaan että 14.3. klo 16 menessä paketti tullaan jättämään postin toimipisteeseen x. Eli maanantaina jakelukierroksen aikana paketti jätetään kyseiseen toimipisteeseen. Mutta ajkaa ei osata sen tarkemmin antaa kuin että klo 16 mennessä kierros on valmis.
Se on toimitettu sinne viimeistään klo 16 eli siihen mennessä noudettavissa. Kieltämättä hieman hölmösti muotoiltu.
"arvioitu noudettavuusaika on 14.3 klo 16 mennessä". Se on arvio, siitä milloin paketti on noudettavissa. Sen jälkeen saat sen postissa, kunhan et odota niin kauan että palauttavat. Ja sekin aika ilmoitetaan ellei ole jo ilmoitettu.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Olet tainnut mennä väärään paikkaan sitä kyselemään.
Ihan oikea paikka. Katsoin lähetystunnuksella ja arvioitu noudettavuusaika on 14.3 klo 16 mennessä. Niin miksi sitä ei nyt saa?
No koska se saapuu arvioidusti vasta huomenna ennen kello neljää. Kyllä siitä tulee ilmoitus kun se on noudettavissa, eikä tuo tarkoita ettei sitä neljän jälkeen saisi.
Olet tainnut mennä väärään paikkaan sitä kyselemään.