Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Vaistoaako ihmiset, miten niihin suhtautuu?

Vierailija
25.01.2010 |

Viime aikoin tullut tämä mieleen lähinnä miesten kohdalla, kun yksi tyyppi, jota treffasin, arveli, etten taida pitää hänestä kauheasti, kun naamastani näkyy niin helposti mitä ajattelen. Enpä kyllä pitänytkään. Sitten kerran tapasin erään miehen, josta olin ollut kiinnostunut ja näimmekin muutaman kerran "siinä mielessä", ja ajattelin, että voisi sitä vielä kerran tavata. Hän kumminkin oli lihonut vähän, eikä ollutkaan enää niin viehättävä. Olin häntä kohtaan ystävällinen, jotta ajatukseni eivät näkyisi, mutta jonkun ajan päästä hän lähti vaivautuneena pois. Sattumaa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voit oppia lukemaan suhtautumista hännän asennosta ja ääntelystä.

Vierailija
2/3 |
25.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse ainakin olen huomannut itsessäni sen, että käytökseni tahtomattaankin muuttuu jollain tapaa, jos joudun keskustelemaan esim. minulle epämieluisan ihmisen kanssa. Toki yritän kaikkeni, että tämä ei näkyisi ja pyrin silti olemaan ystävällinen tilanteen mukaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja yleensä tykkään melkein kaikista ihmisistä. Omasta mielestäni olen vielä hyvä teeskentelemäänkin, jos sattuu ikävä tyyppi tulemaan kohdalle. Mutta sitten taas vaistoan tosi nopeasti, jos minusta ei pidetä. Alan muuttamaan käytöstä ja käyttäytyä epäluonnollisesti. En voi sanoa varmaksi, ettei noi ihmiset pidä musta, mutta tulee vaan joskus sellainen epämääräinen tunne jonkun seurassa ja alkaa sotkea sillä päätään.