Pelästyisitkö jos sinulta löytyisi solumuutoksia
Kommentit (6)
En. Uskon että jumala pitää huolta.
Mulla oli joukkotarkastuksessa jotakin muutoksia muutamalla plussalla. Seuraavassa tarkastuksessa ei ollut mitään. En osannut pelästyi ilmeisesti siksi, koska en tiennyt syövästä oikein mitään.
Kyllä pelästyisin ja huolestuisin. t. Sairaanhoitaja
Olen pelästynytikin. Papa oli HSIL ja kolposkopiasta tuli CIN2 muutos esiin. Se hoidettiin sähklsilmukkahoidolla ja nyt olen ollut solumuutosvapaa kohta 11v. Papassa käyn edelleen vuosittain, vaikka ei kuulemms tarvitsis.
Osta apteekista sellaista lääkettä kun Colpofix. Sitä ei ollut silloin kun itsellä todettiin, mutta se voi auttaa solumuutoksia paranemaan.
Tsemppiä, ei mitään hätää!
Minulla on ollut kohdun kaulassa ja muutamien vuosien kuluttua paksussa suolessa. Kummallakin kerralla hävisivät hoitojen jälkeen itsestään. En pelännyt, eikä kannata pelätä.
Kyllä.