Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Eka kerta

Vierailija
15.01.2022 |

Oon 16v tyttö ja mun poikaystävä kysy että oisinko valmis seksiin. Oon ite miettiny asiaa ja jopa toivonu et se kysyis tota, koska haluisin ehkä kokeilla. No nyt kun se kysy tota nii olin tietty vähän yllättyny ja vastasin et juu mietin asiaa. Haluaisin kyl kovasti kokeilla mut oon tosi epävarma itestäni enkä tiiä uskallanko näyttää mun kehoo sille. Luotan siihen paljon ja ollaan oltu yli vuos yhessä mut en silti tiiä uskallanko. Ja tää ois tosiaan mun eka kerta nii en ees osais, tai tiiä mitä pitäis ees tehä. Oisko kellään mitään asiallisia neuvoja tai jotain sanottavaa tähän?:)

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
15.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moi! Joo tota ymmärrän, että se eka kerta tuntuu ajatuksena vähän jännältä ja se epävarmuus on todella suuri. Kannattaa keskustella poikaystävän kanssa ja muista, että kukaan ei ekalla kerralla voikkaan osata koska ei ole ennen mitään sellaista kokeillut. Hyvin se menee, älä stressaa sitä asiaa :) 

Vierailija
2/8 |
15.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistakaa esileikki! Hiljaa hyvä tulee ja huoneen saa helposti pimeäksi tähän vuodenaikaan niin ei edes paljoa näe.Osaaminen tulee ajan kanssa ja sitä harjoittelee ihan mielellään kun on se eka kerta hoidettu ensin pois. Hyvällä mielellä ja toisiinne luottaen niin hyvä tulee🙂

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
16.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Edetkää hitaasti. Pussailkaa sängyssä ja laittakaa vaikka vähän kättä paidan alle. Jutelkaa miltä se tuntuu. Siitä sitä ehkä rohkaistuu enempää. Ylipäätään ei ole kyse siitä että pitää "tehdä mitään".

Vierailija
4/8 |
16.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos olette jo vuoden olleet yhdessä panematta ei nussimista kannata aloittaa ollenkaan! Olette jotenkin poikkeavia!!

Vierailija
5/8 |
16.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistakaa ehkäisy!

Vierailija
6/8 |
17.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kannata enää aloittaa, ihan ylimainostettu juttu!! Sormetat vaan niinkuin tähänkin asti!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
17.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä tuossa iässä kannattaa vielä seksiä odottaa, jos tuntee tippaakaan itsensä epävarmaksi asiasta. Pidätte pöksyt jalassa ja nautitte toistenne koskettelusta muuten. Näin se omaa kehoa koskeva epävarmuus poistuu pikkuhiljaa ja seksiin siirtyminen tulee aikanaan kuin luonnostaan. Mikään kiire seksiin siirtymisellä ei pidä olla, itse odottelin 18 vuotiaaksi ja olen ehtinyt seksiä harrastaa aivan riittävästi sen jälkeenkin. Ehkäisy pitää myös olla kunnossa, eli paljaalla ei kannata leikkiä edes pinnassa, kun spermaa voi erittyä jo siinä ja vaikka raskaaksi tulo sillä tavalla onkin epätodennäköistä, se on silti mahdollista.

Vierailija
8/8 |
17.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi neljä