Gallup: Miksi olet tänään yksin kotona?
Kommentit (25)
Haluan viettää selvän viikonlopun. Valmistaudun tuleviin treffeihin viikonpäähän, jotka tulee olemaan venäläisen kaunottaren kanssa.
Koska lapset on isällään ja mies jota oon tapaillut, sairastaa koronaa just nyt. Meidän piti viettää viikonloppua yhdessä.
Siksi koska tänään on tänään. Yksin olin eilenkin, toissapäivänä ja viimeiset 46 vuotta.
Siksi kun asun yksin, enkä halua lähteä minnekään näin kylmällä, enkä jaksanut siivota vieraita varten.
Ei ole kavereita eikä mitään tekemistä. t: Luuserimies89
Lapset on isällään vkonlopun. Haluan olla yksin ja haluan olla kotona.
Baarit kiinni, ei bileitä. En jaksanut 3 pyöräksi lähteä.
Mies on vuorotöissä tänään ja huomennakin. Yksinäiset viikonloput. (Ei haittaa)
Mun vanhemmat lähti lomalle New Yorkiin ja jättivät minut vahingossa yksin tänne. Onneksi ei enää ole vuosi 1990, on netti ja voin tilailla ruokaa, eikä tarvitse kuunnella mäkätystä siitä, että pelan liikaa.
Siksi, että tulin eilen Espanjaan nauttimaan olostani kaiken joulu- ja uudenvuoden hälinän jälkeen. Pari viikkoa ainakin.
Oon ollut yksin jo 40vuotta, kun naiset ei oo kelpuuttanut, vaikka olen kunnon mies ja hyväkäytöksinen kaikkia kohtaan.
Eli ikävä kyllä, mutta menee naisten piikkiin tämä minun yksinäisyys, kun eihän se mikään muukaan tässä kiikasta.
Vierailija kirjoitti:
Siksi kun asun yksin, enkä halua lähteä minnekään näin kylmällä, enkä jaksanut siivota vieraita varten.
Siivota vieraita varten😗
Mies53v
Lapset on isällään ja mies, jota tapainen on lapsiensa kanssa. Vielä ei olla nähty toistemme lapsia.
Koska olen koronassa, päivä 6 menossa oireiden alkamisesta.
Koska asun yksin, ja vietän tänään ihan tietosesti pelkkää rentoa oleskelua kotona -päivää. Lomalla viikko sitten tuli nähtyä kavereita ja sukulaisia ja sen jälkeen työviikko päälle, nyt on kiva pitää päivä vain itselleen.
Koska haluan. Oma seura paras seura, näen töissä ihan tarpeeksi ihmisiä niin en vapaa-ajalla jaksa enää ketään.
M46 kirjoitti:
Siksi koska tänään on tänään. Yksin olin eilenkin, toissapäivänä ja viimeiset 46 vuotta.
Luuseri.
Olen sinkku ja lähes kaveriton (nähdään niin harvoin). Vanhemmat ja siskot asuvat 100 km ja 150 km päässä.
Minä asun yksin Helsingissä.
N28