Aihe vapaa vuonna 2050
Oletteko vielä jossain törmänneet suomeksi kirjoitettuihin opasteisiin julkisilla paikoilla? Kaikki taitaa olla nykyään jo englanniksi?
Kommentit (18)
Muistatko koronapandemiaa tai ovatko vanhempasi kertoneet sinulle siitä?
Päivän uutinen:Kirkkoon kuuluu enää 15 % suomalaisista.
Nyt on vihdoin keksitty koronaan tepsivä rokote.
Ajat varattavissa tammikuussa.
Oletteko saaneet teidän 124. tehosterokotteen koronaa vastaan?
Mietitään lapselle nimiä ja halutaan jotain raikasta sadan vuoden takaa. Olisiko Reija, Tarja tai Sirkka-Liisa sopiva nimi tyttövauvalle? :)
Oletko joskus maistanut aitoa lihaa? Äiti kertoi, se on erilaista kuin tämä labrassa kasvatettu liha.
Onko kukaan tietoinen, että jokohan viimeiset biologiselta sukupuoleltaan olevat miehet ja naiset ovat kuolleet? Ois hienoa jos niistä ois jo päästy kokonaan eroon. Asiasta toiseen. Me päätettiin kumppanin kanssa hankkia tyyppejä. Oltiinkin tuossa jo kloakat vastakkain ja saa nähdä miten käy.
Vuonna 2050 Suomi on joko ryssssän vallan alla ja/tai jakaa maaperänsä islamia noudattavien ihmisten ja erilaisten rinnakkaisyhteiskuntien kanssa.
Aika ahtaalta näyttää.
Vuonna 2000 syntyneet, kertokaa trendikkäimmät tavat juhlia 50 v synttäreitä!
Eläkeikä 75 v, miten jaksaa vielä 20 v töissä?
Hakemasi sivu on poistettu, sen osoite on vanhentunut tai sivu vaatii kirjautumisen. Siirry etusivulle tai keskustelujen etusivulle.
Jossain vaiheessa tehdään ensimmäinen miehitetty lento Marsiin. Ei vielä lähitulevaisuudessa, mutta vuona 2050 tapahtuma voisi hyvinkin olla ajankohtainen ja näin ollen laajalti huomiotu myös tekoälyn moderoimalla Sallitut aiheet palstalla. Suosituimmat ketjut ovat: Taigonautti Yángin virallinen ihastelusivu ja sinnikkäästi avattava, mutta melkein välittömästi bittitaivaaseen katoava, Marslento on huijausta vuodatus.
Se näkee, ken elää:)
Deittimies ajaa vielä sähköautolla! Hiukkasutoja saa jo niin halvalla, miksi joku ajaa sähköllä? Kannattaako jatkaa tapailua?
Käsi ylös, kuka muistaa kun jouluna oli vielä lunta?