Dear diary on tää rankkaa.
Eilen aloitin ostamalla 24 töllkkiä kaljaa, nelosta. Eilen niistä join 16 ja olin semisti humalassa. Aamu oli vain lievästi syvältä. Tajusin juoda useita lasillisia vettä ja kahviakin meni kaksi mukillista. Ne on noin kolmen desin mukeja. Sitten loput kaljat naamariin. Huonoja bissejä kun ei edes krapula kunnolla taittunut.
Eihän tämä ole paha krapula. Vähän vain päätä särkee. Ei okseta ja ne tutut kauhut ja valvomiset on vielä kaukana. Ostin lisää kaljaa ja siidereitä Nuo siiderit on outoja juomia. Lighttia josta menee enemmän sekaisin kuin kirkkaassta viinasta. Mii tykkää kun tarkoitus on saada pää sekaisin tai vähintään juntien tasolle.
Huh sipsejä ja dippiäkin on että melkoista pröystäilyä. Suolaista ihan siksi että saisi nuita juomia nopeammin alas. Tätä kirjoittaessa meni noin puolitoista tölkkiä ja alle 10 minuuttia.