Huolisitko Ladan jos saisit sen ilmaiseksi?
Ja jos vielä käyttökulutkin joku maksaisi puolestasi.
Kommentit (41)
Tietysti. Ootko saamassa semmosen. Huom. Semmoisella saa
En kehtais kyllä ajella sillä missään tapauksessa.
Huolisin jos olis ajokortti. Ladahan on just cool zigulilla pääsee lappiim asti jne. Samara on ruma mutta se peruslada on jees.
Hyvä auto pakkasella (varsinkin vanhemmat Samarat ja Nivat), ei kärsi pahemmin käynnistysongelmista. Tosin ajaessa kannattaa pitää karvalakki päässä ja rukkaset kädessä. Uusissa voi olla tämä hyvä talviaikainen sisätilan jäähdytysominaisuus tosin jo poistunut.
Joo, voisin sitten antaa sen joululahjaksi siskolleni, kun sillä ei tällä hetkellä ole autoa.
Asun Helsingin kantakaupungissa enkä tekisi autolla mitään. Siitä olisi pelkkää harmia parkkiongelmien takia.
Tietenkin. Sillähän on jälleenmyyntiarvoakin.
Mikäs siinä, jos olisi paikka säilyttää. Jos vielä olisi kohtuullisen hyvässä kunnossa, ei ylläpitokuluja tarvitsisi kustantaa. Hauska vehje varsinkin talvella, kun on kevytperäinen.
Vanhasta, mutta täysin ehjästä laatikko-Ladasta suostuisin jopa jotakin maksamaan.
Mutta en kovin paljoa :)
Laatikkomallin Lada on klassikko. Kyllä huolisin. Myös kuplavolkkarille, 96-mallin Saabille ja tipparellulle löytyisi varmasti tilaa tallista.
Liikennekelpoisista ladoista pyydetään aika huikeita summia. Siis siitä perusladasta tai jota mä ainakin pidän perusladana. Ja se lada niva on kanssa cool. Sopii maaseudulle ja vaativille maastoille.
Uudet ladat ovat jo auton näköisiä, laadusta en tiedä.
Olen jopa maksanut siitä, että olen saanut Ladan.
Tietysti. Voisin vaikka maksaakin sellaisesta.
Ottaisin mielelläni vanhan laatikkoladan joka olisi modattu vähän tehokkaammalla moottorilla ja turbolla.
Ladaa varten pitäisi olla parkkipaikka, ehkä jopa autokatos. Eihän sellaista autoa uskalla katuparkkiin jättää.
Mikäs vika Ladassa?