Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olisi ihanaa jos olisi oma tyyli.

Vierailija
21.11.2021 |

Se on niin kiva nähdä kun ihmisillä on tietty suunta miten he pukeutumisella ilmaisee itseään ja samoin on hieno nähdä että ihmisillä on oma tyyli sisustuksessa.
Sisustukseen olen löytänyt vahvan suunnan, mutta oman tyylin luomisessa pukeutumisen tiimoilta koen haastavaksi.
Onko jollain vinkkejä miten luoda oma tyyli?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.11.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitä ei kannata muilta kysellä. Oma tyyli ei vinkkejä kaipaa.

Vierailija
2/3 |
21.11.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei siinä varmaan muuta,kuin pukeudut sellaisiin vaatteisiin,mistä itse tykkäät :) et siis kysele muilta pukeutumisvinkkejä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.11.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Omasta mielestäni siinäkin pätee se, että opettele tuntemaan itsesi. Kuka olet, mistä pidät oikeasti, ei siis sitä mistä mut pitävät ja seuraat perässä.

Opettele tuntemaan vartalosi ja ennen  kaikkeaa arvostamaan sitä. Mieti mistä kohtaa pidät itsestäsi eniten ja korosta sitä. Opettele löytämään värit ja mallit jotka sopivat sinun väreihisi, vrtalonmalliisi ja minkälaisissa vaatteissa viihdyt.

Unohda kaikki muoti, luo oma muotisi. Uskalla olla oma itsesi.

Tärkeintä varmaan on lopettaa ulkoa ohjautuvuus ja kuunnella ja katsella itseään. 

Itse olen teini-iässä löytänyt oman persoonallisuuteni ja aloin käyttää vaatteita joista todella pidin. Totta kai sekin on muokkaantunut mutta edelleen hankin vaate- ja kenkävarastooni yksilöllisiä juuri omaa silmää miellytttäviä omaan persoonaani sopivia vaatteita. Jos osaat ommella sinulla on valtavan suuri etu puolellasi!

Itse pidän pesoonallisista ajattomista vaatteista joissa on aina se pieni jokin. Tykkään olla myös huomiota herättävä mutta maltillisesti. Niin että erotun laumasta. Suosin hyvää laatua ja kunnollista työtä vaatteissa, silloin ne istuvat kauniisti ja pysyvät kuosissa pitkään.

Etsi sinä oma tiesi ja tapasi, se on hauskaa!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän kaksi