Janne Antinin mielestä rokottamattomien tulisi itse maksaa sairaalalaskunsa
Kuinkahan paljon itse maksaa hiv-lääkkeistään? Ettei vaan suurin osa maksuista menisi verovaroista? 🤔
Kommentit (9)
Hänellä on oikeus mielipiteeseensä oli se sitten kuinka typerä tahansa.
Koronapiikit johtaa vähitellen immuunikatoon, matkan varrella tulee sydänoireita, syöpiä ym. Kohta kysellään me rokottamattomat, onko meidän pakko maksaa vapaaehtoisesti koekaniineiksi alkaneiden ihmisten hoitoa?
Yhteiskunnan varoja tuhlataan surutta kaikenlaiseen hölynpölyyn. Ei välttämättä ole huono ajatus säästää jossain.
Sitten kaikki, jotka sairastuttavat itsensä tahallaan pitäisi maksaa hoitonsa itse, kuten alkoholistit, tupakoitsijat ja ylipainoiset.
OIkein ja ne rokotetut jotka onnistuvat rokotuksesta huolimatta sairastumaan, heidän tulisi maksaa myös rokotuksen aiheuttamat kulut.
Nyt olisi aivan liian sopiva hetki ottaa rokotukset. Siitä vaan tulee niin hyvä mieli, kun tietää, että siten auttaa monia kanssaihmisiä.
Kuka on Janne Antin ja mistä pitäisi tietää? Paitsi typeristä kommenteista. On varmaan Bidenin kannalla siinä, että rokotus kannattaa ottaa myös hurrikaanin varalta. Suomessakin on tavattu trombeja, tosin viime aikoina enemmän rokotettujen vaivoina. L e t " s g o B r a n d o n !
Toivoi myös tartuntaa rokottamattomille, jotta "oppisivat".