Nainen haluaa ilmeisesti pitää suhteen kevyenä, siksi ei halua minua luokseen?
Siis mitä tämä pelleily on? Vai pelkääkö haluan hänestä enemmän siksi ei halua luokseen? Pitää silti päivittäin yhteyttä? Vai luuleeko haluan vain seksiä eikä siksi halua luokseen? Hän haluaa nähdä siis muualla nyt kuin kotonaan, ja olen huomannut näissä valkoisia valheita että veljensä on luonaan eikö hänen luokseen voi mennä ym. Sit hän unohtaa valehtelemaan valkoisia valheita että esim. unohti oli näin sanonut, ja tekstasi seuraavana aamuna että hän tässä juuri heräili ja mietti jos tulisin luokseen, hän tosiaan unohti oli valehdellut veljensä olevan luonaan. En tästä halunnut mainita hänelle mitään. Jonkin verran sitoutumis kummoiselta nainen vaikuttaa.
Kommentit (15)
Koti on hyvin henkilökohtainen alue. Ilmeisesti suhteenne ei ole vielä niinpitkällä, että tapaisitte vuorotellen toistenne kodeissa?
En osaa sanoa mitä hänen päässään liikkuu, mutta itse olen joskus 22-vuotiaana häpeillyt kotiani ja halusin tavata ihastusta vain ihastuksen kämpällä, koska mun olohuoneessa oli ruma hylly ja sänkyni oli mielestäni nolo. :D
Nykyään minulla on hyvä sänky ja kiva olohuone, mutta häpeän keittiön ruokapöydän tuoleja.
N28
Siellä on naisen aviomies eli olisi melko ahdasta hommaa. ehdottaisi muuta tapaamispaikkaa jos olisi vapaa.
On mielenterveysongelmainen ja koti on kuin kaatopaikka.
Valehtelija ainakin on. Sellaisenko haluat puolisoksi?
Et taida olla kovin älykäs, ainakin kieli sakkaa pahasti. Sori, jos ei ole sun äidinkieli.
En minäkään vierasta miestä kotiini päästäisi. Toisaalta tututhan ne raiskaa, että koeta siinä sitten ihmissuhdetta viritellä.
Täällä joku jo sen sanoikin: eli nainen saattaa hävetä asuntoaan. Nämä ovat meille naisille hirmu tärkeitä asioita. Syy siis voi olla näinkin viaton.
Vierailija kirjoitti:
Täällä joku jo sen sanoikin: eli nainen saattaa hävetä asuntoaan. Nämä ovat meille naisille hirmu tärkeitä asioita. Syy siis voi olla näinkin viaton.
Jep, kotihäpeä on naisten juttu, miehille ei tule välttämättä mieleenkään moinen syy.
Jospa ei halua arkipäiväistää suhdetta, vaan katsella rauhassa miten menee. Valitettavan usein lupaavasti alkanut, jännittävä ja kihelmöivä uudenuutukaisuus katoaa ja sohvassa istuukin pitsaa mättävä röyhtäilijä kaljatölkki kädessään. Miksi kiirehtiä?
Ja voihan olla muitakin syitä, ihmisten ilkeät puheet ja juoruämmät, jotka kyttäävät herkeämättä. Jospa naisella on just ollut epäonnistuneita ja monia lyhyitä kokeiluja, ja ottaa nyt varman päälle harkiten.
Mitäs jos kysyisit sitä häneltä itseltään?
Vaikea tuosta tekstistä selvää saada, mutta ilmeisesti olet tyrkyttänyt itseäsi käymään, mutta se ei ole käynyt ja nyt epäilet naisen valehdelleen? Et kerro mitään suhteen kestosta tai muusta, mutta itselläni on kokemusta, että ekojen treffien jälkeen mies on pommittanut viestein ihan jatkuvasti, ollut tulossa käymään heti seuraavana päivänä yms. Eikä mulla ole mitään luurankoja kaapissa, mutta en vaan kaipaa heti mitään 24/7 suhdetta. Teen vuorotyötä ja lapsetkin vie oman aikansa ja suhteen alussa, kun toinen on vielä aikalailla vieras, en vaan halua liian tiivistä tapailua. Varsinkaan, että tulisi yhtäkkiä kotiini esim. just herättyäni "Kyllä me ehditään näkemään ennen sun iltavuoroa, kun voin tulla nyt heti sinne!". Ööö, et voi.
pidä säkin kevyempi suhe tähän ja tiukempi suhe muihin. katso reaktiot.
Vuorotellen vierailut molempien luona. En suostuisi yksipuoliseen vierailuun, ei pidä olettaa että nainen alkaa jotain hostellia pitämään.
Suhteemme perustuu aika lailla fyysiseen mutta pidetään yhteyttä päivittäin..
Ap